YENİŞEHİR, MODERN YAŞAM ALANINA KAVUŞUYOR

Yenişehir 5 Kasım 2020 09:40
YENİŞEHİR, MODERN YAŞAM ALANINA KAVUŞUYOR
-A +A

(Haber: Kaan Koçak)

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan Yenişehir’de yaşam kalitesini artıracak yatırımları da hız kesmeden sürdürüyor.
 
ALIŞVERİŞ İMKANI SUNACAK
Yenişehirlilere yaz kış sağlıklı ortamda alışveriş imkanı sunacak projenin temelinin, önceki gün atıldığı törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İl Başkan Yardımcısı Cemal Ersoy, MHP İlçe Başkanı Arif Eren ve bölge halkı katılmıştı.
 
“FARKLI ETKİNLİKLER YAPILACAK”
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni dönemle birlikte hemen çalışmalarımızı başlattık. Sokak pazarları artık modern şehirlere yakışmıyor. Daha güzel, bir market havasındaki ortamıyla halkımızın yağmurdan, çamurdan, güneşten etkilenmeden rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekleri güzel bir ortamı Yenişehir’e kazandırıyoruz. Aynı zamanda Pazar alışverişinin dışında burası farklı etkinlikler için de kullanılabilecek” dedi.
 
“VATANDAŞIMIZ BİZE GÜVENDİ”
Aktaş’a teşekkür eden Başkan Davut  Aydın, “İnşallah tamamlandığında halkımız, esnafımız hava koşullarından etkilenmeden huzurlu ve rahat şekilde alışverişlerini yapabilecekler. Yaptığımız her çalışmada önceliği insana verdik, halka dokunan projeler ürettik. Çok şükür göreve gelmeden önce vaat ettiklerimizin büyük çoğunluğunu hayata geçirdik. Bazılarının çalışmaları ise devam ediyor. Vatandaşlarımızın bize olan inancını boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız da” şeklinde konuştu. 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Başkan Aktaş’a günün anısına ‘Bismillahirrahmanirrahim’  yazılı bir tablo hediye etti.
 
Bu arada Başkan Aktaş, işin 500 gün olan bitim süresinin uzun olduğunu belirterek, projenin 400 günde Aralık 2021’de tamamlanması yönünde yüklenici firmanın yöneticisinden söz aldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti