YENİŞEHİR BAYRAMI KUTLUYOR

Yenişehir 29 Ekim 2020 09:35
YENİŞEHİR  BAYRAMI KUTLUYOR
-A +A

MUSTAFA EFE/ÖZEL HABER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı bugün Yenişehir’de çeşitli törenlerle kutlanacak. Kutlamalar Covid-19 nedeniyle kısıtlamalı yapılacak. Sosyal mesafeye dikkat edilecek.
 
 
 
DÜN ANITA ÇELENK SUNULDU
Dün Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. 29 Ekim 2020 Perşembe (Bugün) ise Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü gerçekleştirilecek, ardından Heykel Meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek olan kutlama programına geçilecek.
 
 
SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLECEK
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıldönümü münasebetiyle yapılacak törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Kadri Bahtiyar ve Belediye Başkanı Davut Aydın vatandaşların bayramını kutlayacak. Koronavirüs nedeniyle kutlamalarda sosyal mesafe göz önünde bulundurulacak. 


 
MESAJLAR
 
Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının  destan yazarak Türk Milletine bırakmış olduğu en büyük miras ve vazgeçilmez ulusal bir değer olan Cumhuriyetimizin  97. Yılını kutlamanın sevincini ve gururunu yaşamaktayız.
Cumhuriyetimizin temellerini, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içerisinde asırlar boyunca dünya tarihinde şanlı sayfalar açarak göstermiş olduğu büyük azim ve fedakârlığı oluşturmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, muhteşem bir dirilişin hayranlıkla andığımız dimdik bir duruşun eser ve hediyesi olarak bugünlere ulaşmıştır. Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden diriliş ve var olma mücadelesinin adı ve muhteşem başarısıdır.
Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları  olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.


 
 
Yenişehir Belediye Davut Aydın

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünü pandemi kuralları çerçevesinde kutladık. Cumhuriyet coşkusunu yarın da yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum.


 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti