Yeniköy yoluna ilk kepçe vuruldu

Bursa Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Âşık Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı makamında ziyaret ettikten sonra Yeniköy Mahallesi yolunda yol genişletme çalışmalarının başladığı yere beraber giderek ilk kepçeyi kurban keserek başladı.

Bursa 12 Mart 2020 12:02
Yeniköy yoluna ilk kepçe vuruldu
-A +A

Daha önceden kamulaştırma çalışmaları tamamlanan Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolda projelendirme çalışmaların bitmesi üzerine Orhangazi Yeniköy arası yol genişletme çalışmalarına başlandı.
 
Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Âşık, daha önceden burada incelemelerde bulunmuştuk ve zeytin hasat dönemi olduğundan dolayı hasatların bitmesini bekledik ve şuan makinalarımız ile buradayız. Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek ve en kısa süre içerisinde Yeniköy halkına daha geniş bir yol yapacağız dedi.
 
Aydın; Bursa Orhangazi ile başlar
 
Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Yeniköy yolunun uzun süredir yapılmayı beklediğini belirterek, biran önce bu güzergâhın yapılması ilçemiz ve Yeniköylüler için son derece önemliydi.  Karayolları Bölge Müdürümüz ile istişareler sonucunda bugün ilk kepçeyi vuruyoruz. Orhangazi Yeniköy yolu üzerinde bulunan 6 kilometrelik yol genişletme çalışmalarına bugün itibari ile başlamış bulunmaktayız. Yeniköy halkına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. En kısa süre içerisinde yol genişletme çalışmalarının da hızlı bir şekilde tamamlanacağını söyledi
 
Orhangazi Yeniköy arasında bulunan 6 kilometrelik yol genişletme çalışmaları sırasında Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bursa Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ ve yöneticileri ile birlikte Yeniköy Muhtarı Hasan Akoğlu hazır bulundular. 
 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti