YENİ BİR OYUN İÇİNDELER

Yenişehir Kirazlıyayla Mahallesi'nde yatırım girişimlerini sürdüren maden şirketinin Lübnanlı bir firma olduğuna dair iddialara yanıt geldi.

Yenişehir 6 Şubat 2020 11:41
YENİ BİR OYUN İÇİNDELER
-A +A

Kaan KOÇAK/ÖZEL HABER 

Şirket sözcüsü tarafından yapılan yazılı açıklamada, şirketin Lübnanlı değil Türk şirketi ve sahiplerinin Türk olduğu, bu söylenti ile projenin itibarının zedelenmeye çalışıldığı belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Meyra Maden Şirket Sözcüsü Dr. Mustafa Zengin, “Firmanın birinci kuşak sahibinin babası, Osmanlı'nın hüküm sürdüğü yerlerden olan Beyrut'ta yaşamış bir Osmanlı Türkü'dür. Lozan Anlaşması ile ana yurduna gelmiş ve bütün hayatını, yatırımlarını Türkiye'de sürdürmektedir. Beyrut'ta hala akrabaları ve yerleri vardır. Lakin bir Osmanlı Türkü olarak yaşam yeri olarak ana yurdunu seçmiştir. Yani bu iddiaları da diğerleri gibi asılsız, ucundan kıyısından bilgi kırıntıları ile kocaman bir yalana çevirdikleri bir kara propagandadır. Bütün bu iletişim ve bilgilendirme çalışmalarımız karşı tarafı telaşlandırmış olmalı ki, havayı suyu bırakıp şimdi de Lübnanlı firma ifadesiyle yeni bir oyun içindeler” diye konuştu.
 
Zengin, "Köy halkına ve muhtarlara uzman ve mühendisler tarafından bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Fakat iddialardan biri de halkımıza hiç bilgilendirme yapmadığımızdır. Toplantılarla ilgili fotoğrafları basın aracılığıyla paylaşacağız. YEÇEP Sözcüsü başta olmak üzere herkesi iddialarını bilimsel yoldan kanıtlamaya davet ediyoruz. 'Ne kadar uzmanları varsa halkın önünde bunları tartışalım' diyoruz. Madem söyledikleri doğru neden gelmiyorlar?" dedi. 
 

Kaynak : KAAN KOÇAK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti