Yağlı Tohumlar’da durmak yok

Yenişehir Yağlı Tohumlar Kooperatifi çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.

Yenişehir 10 Ocak 2019 15:01
Yağlı Tohumlar’da durmak yok
-A +A

Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Hakkı Çetin, Yenişehir Yağlı Tohumlar Kooperatifi olarak 2018 hedeflerinin tümünü gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘ 2018 yılı hasat döneminde 1500 ton ayçiçeği, 400 ton buğday ve 400 ton arpa alıp bunların fabrikalarımıza nakliyesini sağladık. Bunun yanı sıra yine 2018 yılı içinde 7000 ton yem satışı, 500 ton da gübre satışı gerçekleştirdik. Devlet Destekli tarım sigortasını yapmaya devam ediyoruz’ dedi.

Kasım ayında ortaklarını ve müşterilerine 15 Temmuz vadeli yem kampanyası başlattıklarını da belirten Hakkı Çetin, ‘1 ay içinde ciddi yem satışı gerçekleştirdik. Bu kampanya özellikle kırsalda bulunan köylerimiz için çok önemli. Çünkü şu an kırsalda bulunan üreticilerimiz için en kısır dönem. Para dönmüyor. 2-3 hayvanı olan üreticilerimize yaptığımız bu kampanya can suyu gibi geldi. Ağustos ayında hasatta ödeyecekler yemin parasını ve elde ettikleri sütün parası ile de geçimlerini sağlayacaklar. Bu arada vadeli olarak arpa buğday ve ay çiçeği tohum satışlarımızı da gerçekleştirdik’ dedi.


2019 yılında Yenişehirli üreticilerin tümünün buğday, arpa ve ay çiçeğini alacak güçlerinin olduğunu da dile getiren Çetin, ‘Bunun için depolarımız ve nakdimiz yeterli. Yine 2019 yılı içinde üreticilerimize kömür satışı gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra pancar silajı içinde çalışmalarımız var ve sattığımız yemin kalitesinin daha da artacağının müjdesini verebilirim’ diye konuştu.

Yaptıkları hizmetlerin ortaklar tarafından takdir edildiğini de dile getiren Hakkı Çetin, Biz ortaklarımızı kayırırken onlarda sağ olsunlar bizlere yardımcı oluyorlar. Verdiğimiz kredilerin geri dönüşümü yüzde yüzleri buldu. Bunun için de ortaklarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Yenişehir Yağlı Tohumlar Kooperatifinin 501 faal üyesi ve 400 müşterisi bulunuyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti