VEKİL ÖZKAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Yenişehir 2 Ekim 2020 09:20
VEKİL ÖZKAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
-A +A

 Ertan ADANA/ÖZEL HABER
 
Yenişehir Kızılköy ve Kirazlıyayla’ya önceki gün çıkan yangında evlerini ve eşyalarını kaybeden vatandaşlara CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr. Yüksel Özkan’dan “geçmiş olsun” ziyareti.  
 
Önce partide üyelerimizle bir araya geldi. Sonra Kızılköy'de evleri yanan vatandaşlarımızı ve köy halkını ziyaret ettik. Yanan evleri inceledik. Gördüklerimiz bizi üzdü. evlerle birlikte iğneden, ipliğe her şey yanmış. Vekilimizle birlikte ailelerin 3 haftalık yiyecek, kanepe ve soba ihtiyaçlarını giderdik. Kizilkoy'e büyük geçmiş olsun. Tesellimiz odur ki, can kaybı yok.
 
Bu köye tekrar gideceğiz.
Kızılköy' den sonra Yenişehir Kaymakamı Sayın Suat Seyitoğlu'nu ziyaret ettik. Kızılköy'de gördüklerimizi kendisiyle paylaştık. O da daire amirlerine bu ailelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için talimat verdi.
 
Ardından Alaylı Köyü göletine gittik. Gölette sadece kurbağalara yetecek kadar su var. Bu göletin bulunduğu vadide bir su kaynağı yok. Ancak yeterli yağış olursa su birikecek. Bu sene yağış olmadığı için hiç sulama yapılamadı. Gölete güvenip ekim-dikim yapanlar büyük zarardalar. Fıkralık bir durum; olmayan suya bent yapılır mı? Milletin parasını ziyan edenler halka mutlaka hesap vermelidir.
 
Akşam Kirazlıyayla'ya gittik. Avukatlarımız bize mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığını söyledi. Bu kararı bir gün önce öğrenen köylüler geceyi göz yaşı akıtarak geçirdi. Bu nasıl insanlık, bu nasıl adalet? 7 bilim insanından oluşan bilirkişi heyeti "buraya ayrıştırma tesisi yapılamaz" diye rapor verdi. Raporda, burası birinci derece deprem bölgesidir, buradan fây hattı geçmektedir, yerleşim yerine çok yakındır, mezarlığın kenarındadır. Heyalan bölgesidir, ormana.zarar verecektir, tarım alanlarına yakındır, su ile ilgili belirsizlikler vardır vb çok sağlam gerekçeler vardır. Firma bu rapora rağmen yürütmeyi durdurma kararını kaldırmayı başarmış ve bu rapora rağmen hakimler Meyra adlı yabancı firmanın çıkarlarını gözeten bir karar vermiştir. Ama bu mücadelede son söz söylenmemiştir. Biz bu mücadelede tüm imkanlarımızla sonuna kadar vatandaşımızın yanında olacağız. Kirazlıyayla halkının mücadelesini tüm Türkiye sempatiyle izliyor. Onlar şimdiye kadar bir tarih yazdılar. Bundan sonra daha iyisini yapacaklar. Biz de bu taşlı, dikenli yolu onlarla birlikte yürüyecegiz. Moralinizi bozmayın. Yılmak ve durmak yok. Çadırları hazırladık.
Bu günü Yenişehir halkına ayıran vekilimiz sayın Prof. Dr. Yüksel Özkan'a meclis üyelerime, yönetim kurulu üyelerime ve tüm partili arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Göleç’ten Müftü Kavşak’a ziyaret

Göleç’ten Müftü Kavşak’a…

09:29 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel “AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

İYİ Parti Yenişehir İlçe…

09:30 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: “MUHTARLAR DEVLETİN YERELDE GÖZÜ KULAĞI”

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:27 - 20 Ekim 2020
Yenişehir
Aydın'dan öğrencilere hijyen paketi

Aydın'dan öğrencilere hijyen…

09:36 - 19 Ekim 2020
Yenişehir
Aydın'dan öğrencilere hijyen paketi

Aydın'dan öğrencilere hijyen…

09:36 - 19 Ekim 2020
Yenişehir
 "CHP, hizmet etmeyi bizden öğrensin"

"CHP, hizmet etmeyi bizden…

09:36 - 19 Ekim 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti