Vatandaş ile belediye el ele

Yenişehir Belediyesi’nin kırsalda bulunan mahallelere yatığı hizmetler devam ediyor.

Yenişehir 31 Aralık 2019 09:50
Vatandaş ile belediye el ele
-A +A

Ertan ADANA / Özel Haber

Son olarak Yenişehir Orhaniye Mahallesi’nde örnek bir çalışma gerçekleştirildi. Belediye’nin verdiği parke taşları ve bordürler vatandaşın katkıları ile sokaklara döşenerek Orhaniye çamurdan kurtuldu.
 
Önceki gün Orhaniye Mahallesi’ndeki çalışmaları Belediye Başkan yardımcısı Mesut Bedel ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Davut Aydın, Orhaniye’de örnek bir çalışmaya imza attıklarını belirtti. 

Başkan Aydın, ‘Orhaniye mahallemizin sokakları parke ve bordür taşlarına kavuştu. Belediyemizin gönderdiği parke ve bordür taşların işçiliğini elbirliğiyle Orhaniyeli vatandaşlarımız yaptı. İlçemizde ilk defa vatandaş-belediye elele vererek işbirliği gerçekleştirildi. Yapımında emeği geçen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimiz Yenişehir’i birlikte inşaa ediyoruz ve edeceğiz. Bu tür çalışmalarımızı diğer kırsal mahallelerimiz de yapmayı hedefliyoruz. Yenişehir’i 71 mahallesi ile bir bütün olarak görüyoruz. İnşallah ilçemizin merkez ve kırsalda bulunan 71 mahallemizin de sorunlarını el birliği ile çözeceğiz” dedi. 
 
Orhaniye Mahallesi Muhtarı Metin Ulu’da Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür ederek, “Çamur olan sokaklarımız vardı. Belediye Başkanımıza işçiliğini kendimiz yapmak kaydı ile parke taş ve bordür istedik. Sağ olsun bizi kırmadı ve 1500 m2 parke taş şu ana kadar döşendi. 2500 m2 daha döşeyeceğiz. Sokaklarımız çamurdan kurtulduğu için çok mutluyuz. Hedefimiz parke taş olmayan tüm sokaklara döşemek. Bu anlamda bizlere her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Davut Aydın ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Ayrıca imece usulü yaptığımız çalışmalara destek veren bütün mahalle sakinlerimize de teşekkür ediyorum” dedi. 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti