UNUTULAN TÜRKÜLER BURSA'DA ANILDI

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi arasında imzalanan kültürel işbirliği protokolü kapsamında Doç. Dr. Erdem Özdemir, Abdurrahim Karakoç türküleri seslendirdi.

Bursa 9 Kasım 2020 16:58
UNUTULAN TÜRKÜLER BURSA'DA ANILDI
-A +A

Koronavirüs salgını nedeniyle kültür sanat programlarını tedbirli bir şekilde sürdüren Osmangazi Belediyesi, son olarak Ördekli Kültür Merkezi’nde ‘Abdurrahim Karakoç Türküleri’ konseri düzenledi. Doç. Dr. Erdem Özdemir’in sahne aldığı konser, belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı. Eşsiz müzik ziyafetinin sunulduğu türkü dolu geceyi evlerinden izleme fırsatı bulan vatandaşlar ise hoşça vakit geçirdi.
 
Abdurrahim Karakoç’un ömrünü hem Anadolu’nun hem de Türk Milleti’nin güzelliklerine adadığını belirten Doç. Dr. Erdem Usanmaz, “Abdurrahim Karakoç, Türk ozanlık geleneğinin yakın dönem temsilcilerindendir. Türk şiirine, ‘Mihriban, İsyanlı Sükut, Hak Yol İslam Yazacağız, Gel Gayrı ve Omzumda Sevda Yükü’ gibi çok kıymetli eserleri kazandırdı. Bizler, o unutulmayan türküleri hazırladığımız repertuvar ile seyircilerimize sunacağız. Bu imkanı sağlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti