UEDAŞ’tan 4 kente 5 yılda 1.3 milyar liralık yatırım

Bursa ile birlikte Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 3 milyonu aşkın tüketiciye hizmet veren UEDAŞ'ın, 2017 yılında bölgeye 230 milyon liralık yatırım yaptığı, önümüzdeki 5 yıllık süreçte de 1.3 milyar liralık yatırım yapacağı açıklandı.

Ekonomi 29 Aralık 2017 00:50
UEDAŞ’tan 4 kente 5 yılda 1.3 milyar liralık yatırım
-A +A

 UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerini kapsayan hizmet alanında 3 milyonu aşkın tüketiciye sürekli enerji temin edeceklerini, arıza sayısını da  minimuma indireceklerini söyledi. Gümüşlü, 5 yıl içerisinde 1.3 milyar lira yatırım yapmayı hedeflediklerini belirterek  2017 yılında yapılan  230 milyon lira yatırımın ise 158 milyon lirasının şebeke hatları, 50 milyon lirasının teknoloji, 22 milyon lirasının ise diğerler hizmetler için harcandığını söyledi.

AR-GE çalışmaları kapsamında üretilen deniz altı robotu ile Balıkesir ve Çanakkale’ye bağlı adalarda enerji su altında bulunan kabloların bakımını yaparak büyük arızaları önlediklerini belirten Gümüşlü, yoğun buzlanma nedeniyle 289 istasyonda kontrol ve veri toplama sistemi ile erken müdahalede bulunarak kesintisiz hizmeti sürdüreceklerini söyledi. 

Kaynak : DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, UEDAŞ, yatırım,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti