Tenis’te meyveler toplanıyor

Son 6 yılda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tenis branşında arttırılarak sürdürülen altyapı çalışmaları meyvelerini veriyor.

Spor 9 Ocak 2018 00:29
Tenis’te meyveler toplanıyor
-A +A

Yürütülen başarılı çalışmalar kapsamında yetişen ve 16 yaş Tenis Milli Takım belirleme Türkiye Şampiyonasında birinci olan Mert Arabacı, sevincini ziyaret ettiği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’le paylaştı. Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından son yıllarda tenis branşında başlatılan altyapı çalışmaları neticesinde ivme kazanan çalışmalar meyvelerini veriyor. Bugüne kadar birçok etkinlik ve projeyi hayata geçiren İl Müdürlüğü tarafından son 6 yılda tenis branşında başarıyla yürütülen altyapı çalışmalarıyla faal lisanslı sporcu sayısı 15 kat artarak büyük başarı sağlandı. Yapılan organizasyonlar, yürütülen çalışmalar ve her geçen gün artan başarılar doğrultusunda Türkiye Tenis Federasyonu tarafından da örnek il olarak gösterilen Bursa, yine kulüp ve antrenör sayısında da yükselişe geçti.

 
 
Yürütülen çalışmalar kapsamında yetişen sporculardan biri olan Mert Arabacı, 16 Yaş Tenis Milli Takım belirleme Türkiye Şampiyonasında birinciliği göğüsledi. Kazanılan bu büyük başarıyla Avrupa elemelerinde Bursa’yı ve Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan genç sporcu Mert Arabacı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’i ziyaret ederek sevincini paylaştı.
 
 
Babası Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ramiz Arabacı, Tenis Federasyonu İl Temsilcisi Göksel Yenigün ve Tenis Antrenörü Ufuk Eroğlu’nun eşlik ettiği genç sporcu Mert Arabacı’yı kutlayan İl Müdürü Şahin, "Sporcularımız bu önemli dereceleri zorlu çalışmalarla elde ediyorlar. Türkiye Şampiyonasında birinciliği göğüsleyen ve bu çalışmalarındaki en büyük destekçileri olan antrenörlerimize böyle başarılı sporcular yetiştirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Genç sporcu Arabacı’ya spor yaşamında her türlü zorluğu sabır ve azimle atlatması ve hedeflerini yüksek tutması tavsiyesinde bulunan Şahin, Rusya'da yapılacak olan Avrupa elemelerinde Mert Arabacı'dan büyük başarılar beklediklerini vurguladı. İl Müdürü Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür eden şampiyon tenisçi Mert Arabacı ise,  Rusya'da yapılacak olan Avrupa elemelerinde de Bursa'yı ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirterek Bursa’ya başarıyla dönme sözü verdi. Ziyaretin sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin, genç sporcu Arabacı'ya spor malzemeleri hediye etti. 

Kaynak : İHA

Anahtar Kelimeler : bursa, tenis, spor,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti