Temel bayramdan sonra atılacak

Şişe Cam, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptıracağı biber pazarının karşısındaki 20 bin 500 metrekarelik arsaya, Kurban Bayramı sonu temel atacak. Okul, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilecek.

Yenişehir 16 Ağustos 2018 15:17
Temel bayramdan sonra atılacak
-A +A

Yenişehir’de 2 fabrika ile faaliyet gösteren Şişe Cam Grubu Üst Yönetim Kurulu, 2016 yılının son aylarında yaptığı toplantıda, Yenişehir’e okul yaptırma kararı almış, alınan karar, Şişe Cam’ın 2017 yılı bütçesine eklenmişti. Okul protokolü ise, 13 Kasım 2017 tarihinde Vali İzzettin Küçük’ün makamında, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Şişe Cam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Ahmet Kırman’ın katılımlarıyla imzalanmıştı. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, inşa edilecek okul alanında basın mensuplarına bilgi verdi.  Başkan Çelik yaptığı açıklamada, okul temelinin Kurban Bayramı sonrası atılacağını müjdeledi.“16 DERSLİK OLACAK”

16 derslikli olarak yapılacak okulun ekipmanlarının iyi ve ileriye dönük bir okul olacağını kaydeden Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Çalışmalarımızı tamamladık. Müteahhidimiz belli. Okulumuzun temeli, Kurban Bayramı sonunda atılıyor. Okul tamamlandığında öğrencilerimizin burada rahat bir eğitim hayatları olacak. Burada komple bir çalışma yapılıyor. Okul yanından geçen yola asfalt dökülecek. Biz asfalt dökülmeden okulun elektrik, doğalgaz, su gibi tüm alt yapı çalışmalarını tamamlayacağız. 2019 yılının Ağustos ayında okulun teslimi söz konusu. Bize verilen söz bu. İnşallah okul tamamlandığında evlatlarımız daha modern ve sağlıklı bir mekânda eğitim görecekler. İlçelerine ve ülkelerine daha yararlı birer insan olacaklar. Şu an eğitimini sürdüren Osmangazi lisemizin bulunduğu alana da kent meydanı ve belediye sarayı yapılacak” dedi.


Kaynak : HANDAN EFE/YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti