TEKNOLOJİYE YENİŞEHİR DAMGASI

Milli Eğitim bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Bir Düşün Sen’ projesine Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Esma Torun’un projesi davet edildi.

Yenişehir 12 Mayıs 2018 18:54
TEKNOLOJİYE YENİŞEHİR DAMGASI
-A +AKonu ile ilgili açıklama yapan TOKİ Orhangazi Orta Okulu Müdürü Necati Özkan yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘Millî Eğitim Bakanlığının genel amaçları doğrultusunda, Türkiye genelindeki resmî ve özel tüm ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında teknoloji ve tasarım sürecini anlayabilen, yorumlayabilen, yönetebilen, değerlendirebilen; teknoloji ve tasarım süreçlerini hem kendisi hem de yaşadığı toplum yararına kullanabilen, yenilikçi düşünebilen öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle “Bir Düşün Sen” adlı millî ulaşım teknolojilerine yönelik tasarım yarışması düzenlenmişti.


 
Ülkemizde bilim, sanayi ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler doğrultusunda millî ürünlerin üretiminin arttığı gerçeğinden yola çıkarak öğrencilerden yaşadığı bölgedeki ulaşım sorunlarına çözüm getiren, var olan veya olmayan alternatif ulaşım araçları ve sistemleri ile toplu taşımaya yeni bakış açısı geliştiren millî ulaşım teknolojilerine yönelik aşağıdaki konu başlıklarında bir tasarım çizmeleri ve ayrıca tasarımlarını marka, logo ve slogan ile ifade etmeleri beklenmektedir. Millî Otomobil, Millî Kara Toplu Taşıma Ulaşım Aracı, Millî Raylı Taşıma Ulaşım Aracı, Millî Hava Ulaşım Aracı ve Millî Deniz Ulaşım Aracı olmak üzere 5 kategoriden oluşan yarışmada öğrencimizin davet edilmesi bizleri mutlu etti.  Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce oluşturulan seçici kurul tarafından sergilenmeye değer görülen 100 eserin sahibi öğrenciler ve danışman öğretmenleri Mayıs ayında Ankara’ya davet edilerek Türkiye Sergisi düzenlenecektir. Ayrıca sergilenen 100 eser katalog halinde basılacaktır. Okulumuz TOKİ Orhangazi Ortaokulu adına Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Canan Şentürk rehberliğinde yarışmaya katılan 8. Sınıf öğrencimiz Esma Torun, Milli Hava Ulaşım Aracı “Ambulans Teleferik”  projesiyle Bursa’yı temsilen Ankara’da ki “Bir Düşün Sen Milli Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması Türkiye Sergisine” davet edilmiş ve proje sergilenme hakkı kazanmıştır. Sergi 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Meyra Palace Hotel’de yapılacaktır’ dedi.

Kaynak : Harun SAK

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : teknoloji, yenişehir, toki,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti