Teknoloji bağımlılığına karşı bilek güreşi yaptılar

İnegöl Belediyesi, çocuk ve gençlerin teknoloji ve internet bağımlısı olmamaları için etkinlik düzenledi. Etkinliğe katılan gençler, bilek güreşi, masa tenisi, okçuluk, voleybol ve langırt gibi etkinliklerle vakit geçirdi.

Diğer İlçeler 14 Ocak 2019 16:00
Teknoloji bağımlılığına karşı bilek güreşi yaptılar
-A +A

İlçedeki çocuklarla gençlerin teknoloji ve internet bağımlısı olmalarının önüne geçmek için çalışma yürüten İnegöl Belediyesi, Doğa Sporları ve Turizm Merkezi'nde (DOSTUM) 'Sanala bağlanma spora bağlan' adlı etkinlik düzenledi. Etkinlikte, elektronik cihazları bir kenara bırakan çocuk ve gençler, bilek güreşi yaptı, masa tenisi, voleybol ve langırt oynadı, ok attı.
 
Çağın getirdiği sorunların başında teknoloji bağımlılığı ve hareketsizliğin olduğu ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Özellikle teknoloji bağımlılığı, internet bağımlılığı artık bugün bir madde bağımlılığını da geçmiş durumda. Yılın 365 günü vatandaşlarımız her an buraya gelerek DOSTUM'un imkanlarından faydalanabilir. Doğa Sporları ve Turizm Merkezimizde biliyorsunuz sivil havacılık, yamaç paraşütü, okçuluk, doğa yürüyüşü, kampçılık, dağcılık, motosafari, bisiklet, oryantiring, balıkçılık, ATV safari, motokros, offroad, deniz bisikleti gibi 13 ayrı branş yer almakta. Kim kendine hangi branşı daha yakın görüyorsa onlardan faydalanabilir" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti