Tarihî yapıları yakarak ahşaba işledi

İnegöllü yakma sanatı ustası Selçuk Algurdağ, tarihî yapıları yakma sanatıyla ahşaba işledi.

Bursa 18 Ekim 2018 18:10
Tarihî yapıları yakarak ahşaba işledi
-A +A

İnegöl Kent Müzesi, yeni bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Ahşap yakma sanatçısı Selçuk Algurdağ’ın el emeği ve göz nuru eserlerinden oluşan sergi Kent Müzesi Serdar Rubacı Sergi Salonu'nda açıldı. İstanbul ve İnegöl’ün tarihî yapılarının yakma sanatıyla ahşaba işlenmesinden oluşan 38 eserin yer aldığı sergi ilgi gördü. Sergide, İnegöl Kent Müzesi, İshak Paşa Külliyesi, Galata ve Kız Kulesi, Süleymaniye ve Ortaköy camileri gibi tarihi yapıların resimleri yer alıyor. Ayrıca İnegöl’ün eski fotoğrafları da ahşaba aktarıldı. Çeşitli ebatlarda 38 adet ahşap yakma resmin yer aldığı serginin açılışına çok sayıda davetli katıldı.

Yapılışında; temiz budaksız kavak kontra, karbon kağıdı, kurşun kalem, silgi, kağıt bant, cetvel ve ahşap yakma havyası ile Natural ahşap boyası kullanılan ahşap yakma resimlerinin yer aldığı sergi hakkında bilgi veren Selçuk Algurdağ, “Böylesine güzel ve tarihi bir mekanda beni sizlerle buluşturan belediye başkanımıza ve İnegöl Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit ise “İnegöl Belediyesi olarak sanat,kültür ve sporun yanındayız. Daha önceki dönemde yapılmış olan bu müzemiz büyük değere sahip. Müzemizde şu ana kadar 103 sergi yapmış bulunmaktayız. Selçuk hocamıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti