Süt fiyatı üreticiyi sevindirdi

Yenişehir’de süt üreticilerinin yüzü, Ulusal Süt Konseyi'nin açıkladığı zamla güldü. Konsey, 15 Kasım'dan geçerli olmak üzere 1 litre sütün tüccara satış fiyatını 2 lira 55 kuruş olarak belirledi.

Yenişehir 17 Ekim 2019 09:18
Süt fiyatı üreticiyi sevindirdi
-A +A


Ebru ERGÜL/ÖZEL HABER
 

 
    Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, Ulusal Süt Konseyi'nin perşembe günkü toplantısından çıkan kararını değerlendirdi.

   Süt üreticilerinin, nisan ayından bu yana tüccara 2 lira 25 kuruştan satış yaptığını belirten Tuna, "Ülke genelinde uygulanacak satış fiyatını belirleyen Ulusal Süt Konseyi litre başına 30 kuruş zam kararı aldı. Üreticilerimizin 15 Kasım'dan başlayarak 31 Aralık 2020'ye kadar tüccara teslim edeceği sütün litresi 2 lira 55 kuruştan işlem görecek" dedi.
 
   Tuna, Ulusal Süt Konseyi'nin belirlediği zammın, günlük 145 ton üretim gerçekleştirilen Yenişehir'de üreticilerin beklentilerini karşıladığını kaydetti.

   Yenişehir ve İznik Süt Üreticileri Birliği olarak üreticiye çok ciddi destekler sağladıklarını belirten Nazif Tuna, ‘550 üyemiz bulunuyor. Bunların 25’i kooperatif. Bu zamana kadar üyelerimize ve kooperatiflerimize 25 adet süt tankı, 30 adet jeneratör, 600 torba mısır tohumu, süt makinesi ve ekipmanı, fi, yulaf, arpa, buğday, bezelye, yonca, süt otu tohumu dağıtımı yaptık. Süt tankı ve jeneratörlerimizi ücretsiz dağıttık. Ekipman ve tohumlarımızı da vadeli veriyoruz. Her zaman üreticimizin yanında ve onların destekçileriyiz. Şu an üreticilerimiz çok zor durumda. Bu zorlukları aşmaları içinde her zaman onların yanındayız. Ancak böyle giderse süt ve et üreticilerimiz bu işi bırakmak zorunda kalacaklar. Bu nedenle yapılan her toplantıda bu sıkıntıları dile getiriyoruz. İnşallah Özellikle Tarım ve Orman bakanlığımızdan bizim bu sıkıntılarımıza çare bulmalarını bekliyoruz. Yapılan bu zam bir nebze de olsa üreticimizi rahatlatacaktır. İnşallah önümüzdeki dönemde de süt fiyatları bizim istediğimiz düzeyde olur’ dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Muhtarlarımız halkın sesi”

“Muhtarlarımız halkın sesi”

19:15 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, ilçe halkının bayramını kutladı

Başkan Aydın, ilçe halkının…

09:39 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Telekonferans  ile bayramlaştı

Telekonferans ile bayramlaştı

09:36 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Torun ve yönetimi YENGİM’i ziyaret etti

Torun ve yönetimi YENGİM’i…

09:35 - 22 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti