Su sıkıntısına köklü çözüm

Yenişehir’e bağlı kırsal mahallelerinden Marmaracık ve Koyunhisar’da yıllardır süren su sıkıntısı köklü çözüme kavuşturuldu.

Yenişehir 9 Kasım 2019 08:58
Su sıkıntısına köklü çözüm
-A +A

MUSTAFA EFE / ÖZEL HABER 
 
 
Uludağ’ın eteklerinden çıkarılan su kaynağı 30 kilometrelik hat ile Marmaracık’ın ardından Koyunhisar Mahallesine de ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (BUSKİ) çalışması sonucu en önemli sorunlarının çözüm bulduğunu belirten Marmaracık Muhtarı Mithat Arı, temmuz ayından suya kavuştuklarını söyledi. Arı, “Çok uzun yıllardır mahallemiz su sıkıntısı yaşıyordu. Var olan kuyu suyu ise kalitesizdi, bize yeterli gelmiyordu. Bırakın temizlik yapmayı, sıcak günlerde içmeye su bile bulamıyorduk. BUSKİ tarafından mahallemize yıllarca tankerlerle su taşındı. Ancak, o susuz günler geride kaldı. Uludağ’dan çekilen 30 km boru hattı sayesinde mahallemizde ve komşu mahallemiz olan Koyunhisar’da su sorunu kökten çözüme ulaştı. Mahallemiz iyi ve kaliteli suya kavuştu. Gönül rahatlığı ile suyumuzu içebiliyor ve kullanabiliyoruz” dedi.
 
KOYUNHİSAR’DA SU SEVİNCİ
 
Koyunhisar Mahallesi Muhtarı Ahmet Uzun ise, su kaynaklarının yetersiz kalması nedeniyle yıllardır sıkıntı çektiklerini anlattı. Marmaracık Mahallesi’ne inşa edilen 500 tonluk su deposundan 5 kilometre uzaklıktaki kendi mahallerine de su verilmeye başlandığını ifade eden Uzun, “ Mahallemiz su konusunda sorun yaşıyordu. Vatandaşlarımızın susuz kalmaması için çözüm olarak Marmaracık’tan borularla su takviyesi yapılıyor. 500 ton kapasiteli yeni su deposuna aktarılan yeni su kaynağı, mahallemize ulaştırıldı. Hizmete giren bu yeni depodan artık biz de yararlanıyoruz. Böylece Marmaracık’tan sonra bizim mahallenin de su sıkıntısına köklü çözüm getirilmiş oldu” dedi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’nin, adeta imkânsızı başardığını dile getiren Marmaracık Muhtarı Arı ve Koyunhisar Muhtarı Uzun, “30 kilometre uzunluğunda hat döşeyerek Uludağ’ın eteklerinden mahallemize su getirdiler. Büyükşehir’in ve BUSKİ’nin çalışmalarından son derece memnunuz. Mahalle muhtarları olarak yapılmış ve yapılacak olan hizmetler için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Alinur Başkanımızdan ve BUSKİ Genel Müdürümüz Güngör Güleç’ten Allah razı olsun. Emeği olan herkese teşekkürler ” açıklamalarında bulundurlar. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Sahte emlakçılara dikkat”

“Sahte emlakçılara dikkat”

10:25 - 3 Haziran 2020
Yenişehir
“ESNAFA BORÇ DEĞİL,HİBE YAKIŞIRDI”

“ESNAFA BORÇ DEĞİL,HİBE…

10:11 - 3 Haziran 2020
Yenişehir
”Yenişehir ovası ve İznik gölü gözden çıkarılmış”

”Yenişehir ovası ve İznik…

10:09 - 2 Haziran 2020
Yenişehir
Korona, Lastik Değişimini Unutturdu

Korona, Lastik Değişimini…

11:00 - 1 Haziran 2020
Yenişehir
Yenişehir normalleşmeye rahat giriyor

Yenişehir normalleşmeye rahat…

19:15 - 31 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir İlçe Tarım Müdürü Hakan Aranmaz  “İyi başlangıç oldu”

Yenişehir İlçe Tarım Müdürü…

19:15 - 28 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti