Sırman,”Ölüm virajına” önlem alınması çağrısı

Bursa'nın İznik ile Yenişehir ilçelerini birbirine bağlayan 17 kilometrelik yolun 7'nci kilometresinde sık sık yaşanan trafik kazalarının nedenlerinin araştırılması istendi.

Yenişehir 21 Ağustos 2019 11:26
Sırman,”Ölüm virajına”  önlem alınması çağrısı
-A +A

Son 2 ayda yaşanan 4 trafik kazasında 2 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tayfun Sırman, bu bölgenin mercek altına alınmasını istedi. "U" biçimindeki virajı alamayan sürücülerin uçuruma yuvarlandığını vurgulayan Sırman, "Bu nedenle burası 'Ölüm virajı' olarak anılmaya başlandı. Ölümlü kazalar yaşanıyor" dedi.

Karayolları'nın bu bölgeyi mercek altına alması gerektiğine işaret eden Sırman, fiziki bir kusur bulunması durumunda gerekli düzenlemelerin yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Sırman şunları kaydetti: "Özellikle ağır tonajlı araçlar bu bölgede virajı alamayarak uçuruma yuvarlanıyor. Bu kazalar neden oluyor sorusuna uzmanların incelemesi sonrası karar verilmelidir. Ayrıca, bu bölgede bir de kaçış rampası oluşturulmalıdır. Trafik akışının mümkünse başka bir güzergâhtan verilmesi gerekir. Dün de kaza yaşandı. Bir kamyon uçuruma yuvarlandı. Tehlikeli ve riskli bir yol. Bundan sonraki olası kazaların önüne geçilmesi gerekiyor. Karayollarını ve ilgili birimleri çalışmaya davet ediyoruz" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti