Sinanbey Parkı yenilendi

İnegöl Belediyesi, Sinanbey Mahallesi Katip Ahmet Efendi Sokağı üzerinde bulunan çocuk parkını yeniledi.

Diğer İlçeler 26 Temmuz 2018 17:17
Sinanbey Parkı yenilendi
-A +A

Belediye Başkanı Alper Taban, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yenilenen parkı ziyaret etti. Taban, “Yapım aşamasında da birkaç kez gelerek incelemelerde bulunmuş, vatandaşlarımızla bir araya gelmiştik. Bugün de tamamlanmış halini ve hizmete alındığını duyurmak için geldik.Çocuklarımız güvenli bir şekilde aileleriyle güzelce vakit geçiriyorlar” dedi. 
Taban, “Bildiğiniz gibi mahallelerimizde otopark alanları, yeşil alanlar, çocuk parkları, güzel kaldırımlar oluşturmak istiyoruz. Bu çalışma da bunun devamı olarak düşünülebilir. 440 metrekarelik parkı yeniledik.Çocuk oyun alanı bulunuyor. Yine hemen yan tarafında 100 metrekarelik fitnes alanımız mevcut. Sert zemin yürüyüş alanı oluşturduk ve 90 metrelik de renkli tel çit uygulaması yaptık. Bulunan yetişkin ağaçları koruyoruz, imkân olan yerlere de ilaveler yapıyoruz. Projenin yaklaşık maliyeti de 77 bin TL” ifadelerinde bulundu. 
Açıklamasında vatandaşlara da çağrıda bulunan Alper Taban, “Yapmak çoğu zaman kolay olanı. Planlamaya aldığınızda er ya da geç yapıyorsunuz. Önemli olan buraları koruyabilmek. Her an bizim belediye olarak burada bulunmamız çok mümkün değil" dedi. 


Kaynak : İHA

Anahtar Kelimeler : inegöl, bursa, park,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti