Seyitoğlu İyilik Tırlarını uğurladı

Yenişehir 18 Mayıs 2020 10:29
Seyitoğlu İyilik Tırlarını uğurladı
-A +A

ÖZEL HABER- KAAN KOÇAK

Kaymakam Suat Seyioğlu ve İHH Yenişehir temsilcileri ihtiyaç sahipleri için hazırlanmış İyilik Tırlarını ihtiyaç sahiplerine ulaşması için uğurladılar.

İHH Vakfı ; Yetim Çalışmaları, Ramazan Kumanyası, Gıda ve Sosyal Yardımlar, Bayramlık Kıyafet gibi birçok alanda insani yardım  çalışmalarını sürdürüyor.İHH’nın yardım projelerinden biri olan Un Kampanyası projesinin 4. Tırının da dolması üzerine ihtiyaç sahipleri ile buluşmak için yola çıktı.

Heykel meydanın da öğlen saatlerinde düzenlenen uğurlama programına Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Zabıta Müdürü Sinan Yaşar ve İHH temsilcileri katılım sağladı. Dualar eşliğinde yola çıkan tırlarda bulunan 500 çuval un  Klise ulaşacak ve orada bulunan İHH’ya ait olan fırınlarda ekmek olacak. Yapılan ekmekler ise ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

İHH Yenişehir Temsilciliği yaptığı açıklamada : ‘‘Şu ana kadar Yenişehirli Yardımsever Halkımızın bağışlarıyla doldurulmuş olan yardım tırlarımızdan 4.sünü uğurlayacağız. Mağdurlar, Mazlumlar ve Mülteciler için umut olacak kampanyalarımız için desteklerinizi bekliyoruz.
 Kurulduğu ilk yıllardan itibaren İHH, gönüllülerin desteğiyle kriz bölgelerine ulaşmaya çalıştı. Kısıtlı imkanlara ve zor şartlara rağmen İHH gönüllüleri dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, mağdur olmuş, zulme uğramış insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak için yollara düştü. Türkiye ile birlikte dünyanın dört bir yanında ve öksüz kalmış ümmet coğrafyasında yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik duygusunu geliştirme niyeti hiç eksik olmadı. İHH yıllar geçtikçe buna yönelik sosyal ve kültürel projeler üretti. Siz değerli bağışçılarımıza da,bu hayır çalışmalarında yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyor ,Rabbimizden ömrünüzü ve kazancınızı bereketlendirmesini niyaz ediyoruz.’’ dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Başkanımız Aydın, mehter takımını ziyaret etti

Başkanımız Aydın, mehter…

10:55 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse;   “AKBIYIKLILAR ÜVEY DEĞİLDİR”

CHP Yenişehir İlçe Başkanı…

10:53 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
Sıkıntı düğün salonlarında değil, mahalle aralarında

Sıkıntı düğün salonlarında…

10:52 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
ÇEVRE YOLUNA ONARIM

ÇEVRE YOLUNA ONARIM

12:14 - 10 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilal Kuyumculuk hizmete açıldı

Bilal Kuyumculuk hizmete…

12:15 - 9 Temmuz 2020
Yenişehir
Cumhuriyet Savcılarına veda yemeği

Cumhuriyet Savcılarına veda…

11:32 - 9 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti