Seyitoğlu "Özel Eğitim Otizm Sınıfı" açılışına katıldı

Yenişehir Kaymakamı ve İnegöl Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu, Tohum Otizm Vakfı aracılığıyla İnegöl Vehbi Koç İlkokulu bünyesinde oluşturulan “Özel Eğitim Otizm Sınıfı” açılış programına katıldı.

Yenişehir 16 Kasım 2019 08:57
Seyitoğlu "Özel Eğitim Otizm Sınıfı" açılışına katıldı
-A +A

Ebru Ergül/ Özel Haber
 
 
Aynı zamanda “Özel Eğitim Otizm Sınıfı” açılış programına, Yenişehir Kaymakamı ve İnegöl Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu, İnegöl Belediyesi Başkanı Alper Tapan ve Belediye Protokolü katılım gerçekleştirdi. 
 
“Kapasite dört kişilik”
 
Sınıfın açılış programında konuşan İnegöl Vehbi Koç İlkokulu Müdürü Mevlüt Bilgin herkesin eşit şartlarda dünyaya gelmediğini, bazı insanların rahat ve bolluk içerisinde yaşarken, kimisinin de bazı uzuvları veya yetileri olmadan yaşadığını belirtti. Konuşmasına otizm sınıf kapasitesine değinerek devam eden Bilgin,“İlçemizdeki öğrenci velilerinin yoğun talepleri doğrultusunda, ilçe milli eğitim müdürlüğünün koordinasyonu ile orantılı olarak okulumuzda önce hafif zihinsel engeli bulunan öğrencilerimiz için özel eğitim sınıfı, daha sonra da özel eğitim otizm sınıfı açılma ihtiyacı doğmuştur. Ayrıca üç tane de destek eğitim odamız mevcuttur. Şu anda otizm sınıfımızın kapasitesi 4 kişiliktir ve 4 öğrenci ile devam etmektedir." Şeklinde konuştu.
 
“111. sınıf açılışı”
 
Tohum Otizm Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Özgül Gürel ise, "Çocuklarımıza hizmet vermek için Türkiye'nin her yerinde çalışmaktayız. Biliyorsunuz özel eğitim Türkiye'de son 10 yılda çok ilerleme kaydetti. Aslına bakarsanız böyle de olmalı bir yerde. Projeyi duyan bir çok kişiden olumlu dönüşler aldık. Sponsorlarımızın desteğiyle İnegöl'de 111. sınıfımızı açıyoruz. Otizm maalesef bundan 15 sene önce her 2 bin 500 çocuktan birinde görülürken, günümüzde ise her 59 çocuktan biri otizm riskiyle doğmakta. Sayı hızla ve yükselerek artıyor, bütün dünyada böyle. Bugün 0-18 yaş grubunda yaklaşık 384 bin otizmli çocuk bulunuyor." diye konuştu. Programda yapılan protokol konuşmalarının ardından özel öğrenciler gösterilerini sahneledi. Program sonunda sınıfın açılmasında destek ve katkısı olanlara plaket takdim edildi ve akabinde  program otizm sınıfının açılmasıyla son buldu. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti