Sevgi Soysal’ı Birkiye’den dinlediler

Tiyatro yönetmeni ve oyuncusu Mehmet Birkiye, Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte öğrencilere, Sevgi Soysal’ın “Barış Adlı Çocuk” kitabından Ay’ı Boyamak isimli hikayeyi okudu.

Diğer İlçeler 23 Kasım 2018 19:26
Sevgi Soysal’ı Birkiye’den dinlediler
-A +A

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün Yılın Yazarı Sevgi Soysal etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinlikte, tiyatro yönetmeni ve oyuncusu Mehmet Birkiye, öğrencilerle biraraya geldi.
 
 

Nilüfer Belediyesi Üçevler Kütüphanesi’nde gerçekleşen “Mehmet Birkiye Sevgi Soysal Okuyor” etkinliğine Nilüfer Şehitler Ortaokulu ile Özel Teknoloji Fen Okulları’ndan yaklaşık 100 öğrenci katıldı. Keyifli geçen buluşmada öğrenciler, Sevgi Soysal’ın “Barış Adlı Çocuk” kitabından “Ay’ı Boyamak” hikayesini, Mehmet Birkiye’nin sesinden dinledi. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği etkinlikte Mehmet Birkiye, hem hikaye hem de tiyatro üzerine merak edilen soruları da yanıtladı.
 
Öğrencilere, kitaptan uzak kalmamaları konusunda tavsiyelerde bulunan Birkiye, kitapların, insanların hayal gücünü geliştirdiğini ve bilgi birikimlerini artırdığını söyledi.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti