Seni de bekliyoruz

Nilüfer Galatasaray Spor Okulu, 2019 yılı hazırlıkları kapsamında İdari Sorumlu Hakan Subaşı’nın koordinasyonluğunda toplandı.

Spor 9 Ocak 2019 17:09
Seni de bekliyoruz
-A +A

Futbol, voleybol ve basketbol branşlarında yetiştirdiği sporcular ve elde ettiği başarılar ile adından söz ettiren okul hedeflerini büyüttü.

Subaşı; “Uzun yıllardır kentimizde hizmet vermekte olan okulumuz ara vermeksizin uzman ve akademik kadrosuyla devam etmektedir. Galatasaray örf ve adetlerine, sporun evrensel boyutlarındaki sevgi, kardeşlik ve Fair Play ilkelerine bağlı, saygılı ve kültürlü genç bireylerin yetiştirilmesi için gerekli eğitimin veriyoruz. Şu an dünyada tanınan bir kulübün idari personeliyim. Dünyada 143 okulu olan Avustralya'dan Belçika'ya, Azerbaycan'dan Meksika'ya kadar her yerde futbol okullarımız vardır. Türkiye'de ise neredeyse futbol okulumuzun olmadığı şehir yoktur. Teknik kadromuzda, akademisyenlerle ve profesyonel öğreticilerle çalışıyoruz. Sahada her grupta 2 kişiyle çalışıyoruz. Çocukların özellikleri planlı ve bilimsel çalışıyoruz, tesadüfe yer yok, çevre anlayışı, ülke sevgisi, vatan bilinci gibi hususlar olmazsa olmazlarımızdandır.

Bursa'daki yabancı işadamları ve bürokraside görevlilerinde tercihi bizden yana olduğundan büyük mutluluk duymaktayız. Ayrıca bir çok yabancı futbolcuda altyapı oyuncularımızdandır. İtalyan Daniel Bergamo, Alman Wolfram Kolbe ve İranlı Roham Ghadimi bunlardan bazılarıdır. Bursaspor'a kazandırdığımız Kerem Şen, Rahmiye İlköğretim Okuluyla beraber Dünya Kupasına katıldı. Sadece Galatasaray'a değil şehrimizin takımı Bursaspor'a da futbolcu yetiştiren bir özellik taşıyoruz. Emre Suna'da Bursa Nilüfer Spor’a, Galatasaray altyapısından kazandırdığımız en iyi oyunculardan. Viyana'da takımızda oynayarak göğsümüzü kabarttı. Basketbol ve Voleybol branşları olarak 2018 değerlendirmesi  yaptık ve 2019 yılına hazırız.
 
MİSYONUMUZ
 
Galatasaray Futbol Okullarının Amacı:
• Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmak,
 
• Sporun evrensel boyutları içerisinde, genç sporcularımızın bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak,
 
• Bir takım oyunu olan futbolu öğreterek, genç sporcularımızın enerjilerini paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenmelerini ve böylece birlikte üretken bir yapıya sahip olmalarını sağlamak,
 
• Galatasaray gelenek, ilke ve değerleriyle bütünleşen eğitim anlayışıyla GALATASARAY RUHUNU aşılamak,
 
• Futbola devam etmek isteyen başarılı öğrencilerin lisanslı futbolcu olarak öncelikle GALATASARAY’a kazandırılmasını sağlamak ve böylece Türk Futboluna hizmet etmek.
 
Galatasaray Futbol Okullarının Çalışma İlkeleri:
 
• Galatasaray Futbol Okulları, temizlik, güvenlik, hijyen ve kalite standartlarına uygun tesislerde faaliyet gösterip, öğrencilerinin sağlıklı ortamda spor yapmalarını sağlar.
 
• Galatasaray Futbol Okullarında teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetleri, Galatasaray Futbol Okulu Yöneticisinin yazılı olarak belirleyeceği esaslar ve eğitim planı çerçevesinde gerçekleştirilir.
 
• Galatasaray Futbol Okullarında, öğrenci ve velilere, verilen eğitimin amacının herhangi bir yarışmaya hazırlık olmadığı, eğitimin sağlıklı bir yaşam için tamamen eğlence ve sportif amaçlarla verildiği, öğrencilerin kendi okullarında verilen eğitimlerini aksatmamaları ve kendi eğitimleri ile Futbolu birlikte yürütmeleri gerektiği önemle vurgulanır.
 
• Galatasaray Futbol Okulları, belirli aralıklarla denetlenerek, Galatasaray geleneklerine, ilke ve değerlerine uygun hareket etmeleri sağlanır.
 
• Galatasaray Futbol Okullarında, öğrencilerin kullanacağı forma ve malzemelerde tescilli ve orjinal Galatasaray ürünlerinin kullanılmasına özen gösterilir. Farklı il ve ilçelerde bulunan futbol okullarımız, Galatasaray Spor Kulübü Futbol takımı logo ve renklerini kullanarak Galatasaray Futbol Okulu olarak tek çatı altında yer alır.
 
•6- 17 yaşlarında isen sadece spor yapmak, futbolu sevmek, futbolun temel kurallarını öğrenmek, spor ve futbol gelişirken içinde bulunmak,  Galatasaray Futbol Akademisi’ne girmeye varım, hazırım diyorsan biz buradayız yavru aslan! Haydi durma gel..


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti