Şemaki evine hayran kaldılar

Bursa Nilüfer’de 2010 yılında Şef Aysel Gürel yönetiminde çalışmalarına başlayan ve 105 kadın üyeden oluşan Nilüfer Kadın Korosu, önceki gün Yenişehir’e gelerek Şemaki Evi Müzesini gezdiler.

Yenişehir 19 Ekim 2019 09:44
Şemaki evine hayran kaldılar
-A +A


 
Kaan KOÇAK/ÖZEL
 


   Şemaki Evi’nin otantik havasından son derece etkilenen koro elemanları böylesi güzel bir müzenin Yenişehir’de olmasının önemli olduğunu dile getirdiler.

   Koro Şefi Aysel Gürel, Yenişehir’e günü birlik yaptıkları ziyarette Şemaki Evi’ni de gezmek istediklerini belirterek, ‘Daha önce Yenişehir’e bir çok kez geldik. Ancak bu müzenin varlığından haberimiz yoktu. Koro elemanlarımızdan değerli arkadaşımız Nimet Karatuğ, bize müzeyi anlatınca gezip görmek istedik. Gerçekten iyi ki gelmişiz. Bu müze önemli bir müze ancak tanınmıyor ve bilinmiyor. Biz Bursa’ya döndüğümüzde her arkadaşımıza bundan söz edip ziyaret etmelerini sağlayacağız. Yenişehir tarih açısından önemli bir ilçemiz. Tanıtımı için bizde elimizden geleni yapacağız. Özellikle Bursa’daki tüm dostlarımıza bu müzeyi gelip görmelerini istiyorum’ dedi.

   Nilüfer Kadın korosunun önümüzdeki günlerde tekrar Yenişehir’e gelip Yarhisar Şelalesini ve Yarhisar-Günece Cennet Kanyonunu da gezecekleri belirtildi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti