Şelaleye sahip çıktılar

Yenişehir’in en önemli cazibe merkezlerinden olan ancak ilgisizlik ve bakımsızlıktan can çekişen Yarhisar Şelalesi ve Nilüfer Hatun Hamamı İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından temizlendi.

Yenişehir 18 Mayıs 2018 14:51
Şelaleye sahip çıktılar
-A +A

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor projesi ile İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi ve öğrencileri ilçemiz Yarhisar Mahallesi ziyaret ederek Yarhisar Şelalesi’nin çevresinde bulunan çöp ve atıkları temizlediler. Proje ekibi ayrıca Tarihi Hamamın bahçesini kaplayan otları keserek bahçenin peyzaj düzenlemesine de katkıda bulundular.
Temizlik hareketine katılan öğrenciler, daha önce geldikleri Yarhisar Şelalesi ve Nilüfer Hatun Hamamı’nın çöplük gibi olduğunu gördüklerinde üzüldüklerini belirterek, “Tarihi hamamın bahçesine otlardan girememiş şelalenin çevresinde çöplerden oturamamıştık. Okulumuz böyle bir proje yapınca çok sevindik.

İnşallah bundan sonda piknik için gelecek vatandaşlar giderken buraları daha temiz bırakırlar. Atalarımızdan bizlere kadar gelen bu önemli değerlere sahip çıkmak hepimizin görevi. Bu bölgenin aslında yapılacak projelerle turizme açılması gerekiyor. Bunun için yetkililerin bu bölge ile ilgilenmelerini bekliyoruz” dediler.

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti