Şehit Tolga Can Yılmaz’ın spor tesisinde ölümsüzleşecek

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Maltepe Parkı ve Şükraniye alt geçidinde yapılacak revizyon çalışması öncesi bölgelerde incelemelerde bulundu.

Spor 6 Mart 2020 12:05
Şehit Tolga Can Yılmaz’ın spor tesisinde ölümsüzleşecek
-A +A

Yıldırım’da şehir estetiğine katkı sunacak, ulaşımı kolaylaştıracak ve mevcut alanların yapılacak revizyonla daha verimli kullanılmasını sağlayacak projeler gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, Maltepe Parkı ve Şükraniye alt geçidi bölgesinde önemli yenileme ve düzenleme çalışmalarına imza atmaya hazırlanıyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bu kapsamda Maltepe Parkı ve Şükraniye alt geçidi bölgesinde incelemelerde bulundu. Yıldırım’da bir yandan alt yapı çalışmaları sürdürürken diğer yandan da kent estetiğine katkı sunacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, İdlib şehitlerini de andı. Bahar Kalkanı Harekatı’nda şehit olan askerlere rahmet dileyen Başkan Yılmaz, “Bahar Kalkanı Harekatı’nda şehit olan kahraman askerlerimizin mekanları cennet olsun, Rabbim şehadetlerini kabul etsin inşallah. Yaralanan Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyorum. Geride bıraktığımız haftada yüreğimizde hissettiğimiz şehit yangını ilçemize de düştü. Maltepe Mahallemizde ikamet eden Tolga Can Yılmaz kardeşimiz de İdlib’te gerçekleşen saldırıda şehit düşen askerlerimizin arasındaydı. Rabbim mekanını cennet eylesin” dedi.
 
ŞEHİDİN ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK
 
Maltepe Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Maltepe Parkı’nda yer alan futbol sahasında yapılacak revizyonla bölgeye yeni bir spor tesisi kazandıracaklarını belirten Başkan Yılmaz, “Maltepe Mahallemizde, geçmiş dönemlerde Büyükşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen Maltepe Parkı içerisinde bulunan futbol sahasını revize ederek, bölgede yaşayan başta çocuklarımız olmak üzere hemşehrilerimizin faydalanacağı bir spor tesisini mahallemize kazandıracağız. Sosyal ve sportif alan yetersizliği yaşanan bölgemizde kazandıracağımız spor tesisi çocuklarımızın, gençlerimizin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sunacak. Şehidimiz Tolga Can Yılmaz’ın ismini de spor tesisine vererek, kahramanımızın adını yaşadığı mahallesinde ölümsüzleştirmiş olacağız” diye konuştu.
 
YILDIRIM’IN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI
 
Vişne Ticaret Bölgesi’nin, Yıldırım ticari yaşantısının dünyaya açılan kapısı olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Şükraniye Mahallesi’nin Anadolu ve Duaçınarı Mahallelerimize bağlayan Şükraniye alt geçidinin bulunduğu bölgede, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanımız Gazali Şen ile incelemelerde bulunduk. Bu alt geçit, Türkiye’nin en büyük bebe ve çocuk giyim konfeksiyonu sektörünün yer aldığı ve Yıldırım ticari yaşantısının lokomotiflerinden olan Vişne Ticaret Bölgesi’ne ulaşan bir güzergah. Bu güzergahta gereken düzenlemelerin yapılması için Büyükşehir Belediyemizle birlikte ortak çalışıyoruz. Alt geçidin aydınlatılması, düzenlenmesi; bölgedeki trafiğe olumsuz şekilde yansıyan araç parkının önlenerek alternatif çözüm üretilmesi, yol ve tretuvar düzenlenmesi ile ilgili incelemelerde bulunduk. Hem Şükraniye, hem de Anadolu ve Duaçınarı kısmında yapılacak düzenlemeler ile alt geçidin daha verimli bir şekilde kullanılmasını ve şehre yakışır bir görüntüye sahip olmasını sağlayacağız. Alt geçidin yanı sıra Karlıdağ Caddesi üzerinde yapacağımız düzenlemelerle cephe sağlıklaştırma noktasında çalışmalar da yapacağız” ifadelerini kullandı. 

(Editör: Batuhan Ersek) 
 

Kaynak : Batuhan Ersek

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti