Şahin, Amatörleri unutmadı

Spordaki taban birlikleri ve amatör spor kulüpleriyle yakın temasta olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ziyaretlerini sürdürdü.

Spor 2 Mayıs 2018 16:24
Şahin, Amatörleri unutmadı
-A +A

Şahin, Bursa Görme Engelliler Spor Kulübü, Arabayatağı Spor Kulübü ve Yavuzselim Gençlerbirliği Gençlik ve Spor Kulübünü ziyaret ederek yürütülen sportif çalışmalar organizasyonlar ile “KOŞABİLİYORKEN KOŞ” projesi kapsamında neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulundu. Son yıllarda düzenlenen ulusal ve uluslararası organizasyonların yanı sıra bir biri ardına hizmete giren vizyon projelerle sporda marka kent kimliği kazanan Bursa’nın spordaki yükselişi sürüyor.Bursa’nın sporda yakaladığı yükselişin ve elde edilen başarıların artarak sürmesi için spor ve kent dinamikleriyle sık sık görüş alışverişinde bulunan Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin,  Bursa Görme Engelliler Spor Kulübü, Arabayatağı Spor Kulübü ve Yavuzselim Gençlerbirliği Gençlik ve Spor Kulübünü ziyaret ederek yürütülen sportif ve engellilere yönelik çalışmalar, organizasyonlar ile “KOŞABİLİYORKEN KOŞ” projesi kapsamında neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulundu.  Gerçekleşen ziyaretlere, Spor Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, ASKF yöneticileri, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Beşen ve muhtarlarda eşlik etti. “KOŞABİLİYORKEN KOŞ” PROJESİNE DESTEK

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'KOŞABİLİYORKEN KOŞ' projesi Bursa’da tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda amatör spor kulüplerine yapılan ziyaretlere eşlik eden kulüp başkanları ve muhtarlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve herkes için spor felsefesini yaymak ve kitle sporunu yaygınlaştırmak için lokomotif görevi üstlenen  “KOŞABİLİYORKEN KOŞ” projesinin önemine dikkat çektiler ve bu proje kapsamında amatör spor kulüpleri olarak çalışmaları güçlendireceklerini ifade ettiler.Ayrıca, Kulüp bünyesinde çalışmalarını sürdüren sporcularla da bir araya gelen İl Müdürü Şahin, Amatör sporu önemini belirterek amatör sporun gelişmesi için kulüplere destek vermeye devam edeceklerini vurguladı. Amatör spor başta olmak üzere spor ve altyapıda yürütülen çalışmaların da değerlendirildiği ziyaretlerde kulüp başkanları ve yöneticileri amatör spor branşlarına ve kulüplere verdiği desteklerden dolayı İl Müdürü Şahin’e teşekkür ederek plaket verdiler.  


Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, amatör, ziyaret, spor ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti