Sağlık Meslek Lisesi binasına kavuşuyor

Yaklaşık 25 yıldan bu yana göçebe eğitimle çeşitli okullarda eğitimini sürdüren Hüma Hatun Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi binasında sona gelindi.

Diğer İlçeler 15 Ağustos 2018 15:16
Sağlık Meslek Lisesi binasına kavuşuyor
-A +A

  Okul binasında incelemelerde bulunan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, yeni binanın 2018-2019 eğitim öğretim yılına yetişeceğini belirtti. Çelik, ‘Hüma Hatun Mesleki ve teknik Anadolu Lisemiz 25 yıldan bu yana önce Süleymanpaşa, ardından ticaret ve son olarak da Subaşı Mahallemizin okulunda eğitim ve öğretimini sürdürüyordu. Önemli bir eksikliğin gideriliyor olması bizleri mutlu etti. Binamız tamamen bitti. Ufak tefek rötuşlar atılıyor ve inşallah 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına yetişecek. İlçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun’ dedi. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’da, 25 yıllık özlemin bittiğini belirterek, ’16 derslikli yeni okul binamızın bitmesi bizleri mutlu etti. Böyle bir okulu ilçemize kazandırdıkları için Belediye Başkanımıza, Kaymakamımıza ve ilçe yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Sadece derslikleri ile değil atölye binaları ile laboratuarları ve spor salonu ile gerçekten mükemmel bir okul. 25 yıllık hasret bitiyor. Sürekli başka okullarda eğitim gören bu okulumuzun bir kültürü oluşmamıştı. İnşallah bundan sonra bu okuldan hayırlı nesiller yetiştireceğiz’ dedi.
 


   Okul Müdürü Metin Azak’ta, 500 öğrenci kapasiteli okulun çağın normlarına uygun bir okul olduğunu  belirterek, ‘Yenişehir için büyük bir kazanım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bayramdan sonda geçici kabulü olacak ve 2018-2019 eğitim öğretim sezonuna yetişecek olması bizleri de mutlu ediyor’ diye konuştu.  


Kaynak : ERTAN ADANA/YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti