Sadi Aktaş “Çiftçilerimiz zor durumda”

Yenişehir 15 Eylül 2019 12:03
Sadi Aktaş “Çiftçilerimiz zor durumda”
-A +A


Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş çiftçinin ekonomik açıdan zor durumda olduğunu belirterek alacaklı kurumların borçlarını tahsilde ertelemeye gitmeleri gerektiğini söyledi.
Aktaş gazetemize yaptığı açıklamada üreticilerin zor durumda olduğunu, çiftçinin borçlarını ödeyemediğini vurgulayarak “Çiftçilerimizin 2019 Yılına ait Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ödenmesi gereken borçlarının 5 yıla bölmek suretiyle düşük faizlerle ertelenmelidir. Üreticilerimizin geriden gelen borçlarından dolayı her sene bir yıllık erteleme yapılmasının çözüm olmadığını gördük. Tek çaremiz bu şekilde bir uygulama yapılmasıdır. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Umarım taleplerimiz dikkate alınır.”dedi.
Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş bu yönde taleplerini daha öncede dile getirdiklerinin altını çizerek şunları söyledi “Eğer böyle bir yapılandırmaya gidilmezse çiftçimiz artık nefes alamaz bir hale gelecek ve Yenişehir gibi toprakları tarıma çok elverişli ilçemizde bile tarım duracak noktaya gelecektir. Bir an önce yetkililerin çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi konusunda bizimde önerdiğimiz gibi bir çözümle bizleri rahatlatmasıdır. Yoksa gerçekten çiftçimiz, üreticimiz borçların esiri olmuş ve hareket edemez duruma gelmiştir. Bunun da çaresi borçların düşük faizlerle ertelenmesidir.”dedi.
Recep AYDIN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti