Romanlar tek ses

31 Mart yerel seçimlerine 16 gün kala Yenişehirli Romanlar geçmiş yılların aksine tek ses oldular.

Yenişehir 15 Mart 2019 17:11
Romanlar tek ses
-A +A

Yenişehirli Roman vatandaşlar 31 Mart yerel seçimlerinde tüm siyasi partilere aynı mesafede durduklarını belirterek, ‘Roman vatandaşlara en çok hizmet edecek adaya oy vereceğiz’ dedi.Yıllardan bu yana Roman oylarının satılık gibi gösterilmesinden şikâyetçi olan Roman vatandaşlar yaptıkları açıklamada, ‘31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Yenişehir Romanlar Derneğimiz, her siyasi partiye eşit seviyede olduğunu daha önce açıklamışlardı. Bu konuda hepimiz kararlıyız. Derneğimiz sık sık bizleri ziyaret edip sorunlarımızı dinliyorlar. Biz bu seçim derneğimiz ne derse onu yapacağız. Asla kendi başımıza hareket etmeyeceğiz. Oylarımızı da blok olarak bizlere en iyi hizmet edecek olan adaya vermeyi düşünüyoruz.

Bununla ilgili dernek yöneticilerimiz bizleri yönlendirecek ve ona göre hareket edeceğiz’ dediler.
Derneğin son yıllarda başarılı işlere imza attığını da belirten Roman vatandaşlar, ‘İlk defa bu dönemde birçok vatandaşımız kısa süreli de olsa işlere girdi. Sigortası ödenen arkadaşlarımız oldu. Bu nedenle anladık ki birlikte hareket etmek her zaman avantaj. Bu nedenle bu zamana kadar olan seçimlerdeki gibi asla olmayacak. Bir paket makarnaya, una, yağa, şekere oy devri bitti. Şunların kesinlikle bilinmesini istiyoruz ki, artık biz Roman vatandaşlar olarak çantada keklik değiliz. Hiç bir şey eskisi gibi değil artık.
Roman vatandaşlarımızı çantada keklik olarak gören siyasetçiler yanılıyor bunu bilmelerini istiyoruz. Bu süreçte şunun bilinmesini istiyoruz ki Yılmaz Mahallesi ve Tabakhane Mahallesinde bulunan Roman vatandaşlara her hangi bir şey dağıtmaya gelen siyasiler olursa karşılarında bütün Romanları bulacaklardır. Roman vatandaşlara bir şeyler dağıtmaya gelen ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarını yarın mahallemize oy istemeye geldiklerinde göstereceğimiz tepki karşısında sakın şaşırmasınlar. Yenişehir Romanları bir bütündür ve bu bütünlüğünü sandığa da yansıtacaktır. Artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Bunu bilin ora göre hareket edin’ dediler.

Yenişehir Romanlar Derneği Başkanı Yıldırım Belikırıkoğlu’da, Roman vatandaşların artık eskisi gibi düşünmediğini belirterek, ‘bu seçim farklı bir seçim ve vatandaşlarımızın da dediği gibi hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Biz artık birlikte hareket edip sorunlarımızın çözülmesini sağlayacağız. Roman vatandaşların da bu ülkenin has evlatları olduğunu oylarının satılık olmadığını herkese göstereceğiz. Derneğimize güvenen ve bizlerin arkasında duran bütün Roman kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizim sesimiz bundan sonra daha gür çıkacak’ dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti