Romanlar Derneği'ne ziyaret

Yenişehir Tabakhane Mahallesinde Roman Vatandaşların bulunduğu bölgeden Tabakhane Mahallesi Muhtar adaylığını açıklayan Ferit Kaya, önceki gün Yenişehir Romanlar Derneğini ziyaret ederek, kendilerine verdikleri destekten dolayı Romanlar Derneği Başkanı Yıldırım Belikırıkoğlu ve yönetimine teşekkür etti.

Yenişehir 11 Şubat 2019 17:10
Romanlar Derneği'ne ziyaret
-A +A

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Yenişehir Romanlar Derneği Başkanı Yıldırım Belikırıkoğlu, ‘Artık Romanlar olarak bizler de bir yerlerde söz sahibi olacağız’ dedi.

Belikırıkoğlu, ‘Ferit Kaya kardeşim böyle bir niyetinin olduğunu bana söylediğinde çok mutlu oldum.Dernekte yönetici arkadaşlarıma durumu aktardım onlarda mutlu oldular ve kardeşimizi çıktığı bu yolda yalnız bırakmama adına hepimiz el birliği ile desteğimizi vereceğiz. Bir tek Roman kardeşimin oyu dışarıya gitmeden kardeşimizi destekleyeceğiz ve Yılmaz mahallesinden sonra Allah nasip ederse tabakhane mahallemizde de bir Roman kardeşimiz muhtar olacaktır. Bu gün bizlere yaptığı ziyaret bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Biz her zaman onun yanındayız’ dedi.

38 yaşındaki Muhtar adayı Ferit Kaya’da, Tabakhane mahallesinde ciddi bir Roman nüfusu olduğunu belirterek, ‘Mevcut muhtar sadece kurban bayramlarında mahallemize deri toplamaya geliyor. Düğünümüze gelmez, mevlidimize gelmez, cenazelerimize gelmez. Bir sıkıntımız olduğunda kendisinin yerleşik bir mekanı olmadığı için bulamıyoruz bile. Mahallemizin bir çok sorunu var. Kendisine defalarca aktarmamıza rağmen hiç ilgilenmez. Bu nedenle adaylığımı önce dernek yönetimimize bildirdim ve çok mutlu oldular. Bütün dernek yönetimi tek tek tebrik edip yanımda olduklarını belirttiler. Bende bu destek ile inşallah Allah’ın izni ve sizlerin destekleri ile muhtar olacağım.

Yenişehir Romanlar Derneği Başkanı değerli abim Yıldırım Belikırıkoğlu ve yönetim kurulu adaylığımı açıkladığım günden itibaren hep yanımda destekçi oldular. Bu gün onlara teşekkür etmek için geldim. Onlar bana güvendiler ve ben onların bu güvenini boşa çıkarmayacağım. Bana bu desteği veren tüm mahalle halkıma ve özellikle derneğimize teşekkür ediyorum’ dedi.


Kaynak : Ertan Adana

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti