Pancar kooperatifi buğday da alacak

Yenişehir ve İnegöllü çiftçiler, bu hasat sezonundan itibaren buğdaylarını Yenişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi'ne satabilecekler. Buğdayları depolamak için kooperatifin bahçesine 800'er tonluk 4 adet buğday silosu inşa edildi.

Yenişehir 12 Haziran 2019 17:01
Pancar kooperatifi buğday da alacak
-A +A

Ertan ADANA


Yenişehir'de buğday üreticilerinin ürünlerini satmak için artık ikinci bir pazarı daha oldu. Yenişehir Ziraat Odası Başkanı, Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Sadi Aktaş, kooperatife borcu olsun ya da olmasın isteyen her çiftçinin ürününün teslim alınacağını açıkladı.

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi'ne bağlı Yenişehir Kooperatifi'nin bahçesine bu amaçla silolar inşa edildiğini belirten Aktaş, temmuzun ilk haftasında başlayacak olan buğday hasadı öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydetti.

Bugüne kadar, kooperatife borcu olan çiftçilerin bu borçlarına karşılık buğday alımı yapıldığını anlatan Aktaş, 'Çiftçiler, kooperatife olan borçlarını buğday vererek ödüyorlardı. Pancar Kooperatifi olarak bundan böyle borcu olup olmadığına bakmaksızın kooperatifi tercih edecek tüm çiftçilerin ürünlerini satın alacağız' dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti