Özkara kardeşlerin başarısı

Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu Lisesi öğrencileri Ramil ve Zeynep Özkara kardeşler elde ettikleri başarı ile ailelerinin gurur kaynağı oldular.

Yenişehir 23 Ocak 2018 00:36
Özkara kardeşlerin başarısı
-A +A

  Yenişehir kırsal Kirazlıyayla Mahallesi imam hatibi Kadim Özkara’nın çocukları olan Ramil ve Zeynep Özkara’nın okul birinciliğini paylaşması ailesi tarafından mutlulukla karşılandı.
   Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Ramil Özkara, 91 not ortalaması ile 11. Sınıflar birincisi olurken aynı okulda eğitim gören kardeşi 10. Sınıf öğrencisi Zeynep Özkara’da yine 95 not ortalaması ile tüm şubeler arasında okul birincisi oldu.
 
 
   Baba Kadim Özkara, çocukları ile gurur duyduğunu belirterek, ‘Bizler elimizden geldiğince onlara destek olmaya çalışıyoruz. Ama bu elde edilen başarının maddi bir karşılığı yok. Manevi anlamda biz mutlu oluyoruz ve onları da mutlu etmeye çalışıyoruz. Vatana millete hayırlı evlat olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Onlarda eğitim hayatları boyunca bizleri mutlu etmeye devam ediyorlar. Sadece eğitim alanında başarılı değiller. Yapılan çeşitli şiir ve kompozisyon yarışmalarında gerek il ve gerekse bir çok ilçe birincilikleri var.  Ben evlatlarımla gurur duyuyorum’ dedi.

 
 
   İlahiyatçı yazar olmak istediğini belirten Ramil Özkara’da, hedefe ulaşmak için çok çalışması gerektiğini bildiğini belirterek, ‘Bu nedenle düzgün ve prensipli çalışıyorum. Özellikle derslerde hocalarımı iyi dinliyor ve dinlediğimi anlamaya çalışıyorum. Yenişehir’de yurtta kalıyorum. 15 günde bir ailemin yanına gidiyorum. Genelde vakitlerimi boş geçirmem derslerimin dışında da bol bol kitap okurum. Ekmek israfı ile ilgili bir yarışmada Türkiye ikincisi olmuştum ve bu olay beni okumaya ve yazmaya daha çok alıştırdı. İnşallah hedefim ilahiyatçı yazar olmak. Bu doğrultuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu vatana en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum’ dedi.
 
 
   Hedefinin doktor olmak olduğunu belirten Zeynep Özkara’da, dersleri derste çok iyi dinlediğini ve sonrasında kesinlikle tekrar yaptığını belirterek, ‘İstediğimiz zaman her şeyi başara bileceğimizi biliyorum. Bu nedenle çok çalıştığımızda ve gerçekten dersi derste dinleyip sonrasında da tekrar yaptığımızda sorun kalmıyor. İnşallah annem doktor olmamı çok istiyor. Bu doğrultuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Ben çok çalışıyorum rabbim de nasip ederse hedefime ulaşacağıma inanıyorum. Ailemiz bizi her zaman maddi ve manevi olarak destekliyor. Devletimiz iki öğrenci için bize özel minibüs yolluyor. Bu borçlarımızı ödememiz için çok çalışıp ailemize ve milletimize yararlı işler yapmak zorundayız’ diye konuştu. Ailenin en büyük kızı Nesrin Özkara’da Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi.
 

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti