Özgün eğitim modeli Sercan Şahin Okulları’nda

“Akademik Başarı” odaklı eğitim anlayışıyla öğrencilerine özgün bir eğitim modeli sunan Sercan Şahin Okulları, hayat boyu sürecek başarının yolunu açıyor.

Eğitim 1 Mayıs 2018 14:10
Özgün eğitim modeli  Sercan Şahin Okulları’nda
-A +A

Öğrencileri arasında ‘iyi-kötü’ ayrımı yapmadan onların kendi potansiyelinin üstünde başarıya ulaşmasını hedefleyen Sercan Şahin Okulları, öğrencilerine özellikle merkezi sınavlarda gerekli başarıyı gösterebilecekleri özel programlar uygulayarak bu anlamda fark yaratıyor. Çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış, idealist, üretken, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi hedefledikleri söyleyen Sercan Şahin Okulları Kurucusu Sercan Şahin, “”Yapılandırmacı, yaşam temelli, öğrenen merkezli, öğretim programlarında yer alan bilgi, beceri ve değerlere eşit derecede önem veren bir  bir eğitim anlayışını benimsiyoruz” dedi.KÜRESELLEŞEN DÜNYANIN EVRENSEL DİLİ: MATEMATİK

“Başarıya Giden Yolu Aydınlatmak İçin Buradayız” diyen Sercan Şahin; Okul olarak özellikle matematik eğitiminde fark yarattıklarını vurgulayarak; “Matematiğin tüm bilimlerin ortak dili olduğunu gerçeğiyle, öğrencilerimize kavramları, teknikleri ve algoritmaları öğrenmelerine fırsat tanıyan öğrenme ortamları sunuyoruz. Bununla birlikte Bire Bir Eğitim Modelimizle, her bir öğrencimizin akademik alanlardaki gelişimi sürekli ve sistematik olarak izleyerek onların  yüzde yüz öğrenemedikleri her konuyu, ilgili alanın öğretmeni ile gerçekleştirilecek bire bir özel dersler ile tamamlıyoruz” diye konuştu.

BAŞARIYA GİDEN YOLUN ANAHTARI: DİSİPLİN

Disiplinin başarıya giden yolun ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizen Şahin, “Kurumsallaşmış bir disiplin anlayışımızla,  okulumuzda öğrencilere yönelik ödül ve yaptırımlar istisnasız bir şekilde yaşam bulur” dedi. Sercan Şahin, eğitimde eşitlik ilkesine çok önem verdiklerine dikkat çekerek, eğitimde eşit ilkesinin başarının temel sırrı olduğu düşüncesiyle, Sercan Şahin Okulları’nda eğitim gören 9.10.11.ve 12.sınıf öğrencilerinin aynı öğretmen kadrosundan eğitim görmelerine imkân sağladıklarına vurgu yaptı.KONUŞMAYA DAYALI YABANCI DİL EĞİTİMİ

192 öğrenci kontenjanına sahip Sercan Şahin Okulları’nda 11.ve 12. sınıflarda eğitim gören öğrencilere, 8 kişilik sınıflarda aktif olarak derslere katılabilecekleri ve işlenen konularda anlamadıklarını rahatlıkla sorabilme imkanına sahip olabilecekleri kusursuz bir eğitim ortamı sunduklarını anlatan Şahin, “İngilizcenin tüm dünyanın ortak iletişim dili olduğunun bilincinde olarak öğrencilerimize, sadece okuma ve yazmaya dayalı değil aynı zaman da konuşmaya dayalı, kurlar halinde çok yönlü dil eğitimi vererek İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmalarını hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Sosyal Kulüp çalışmalarımızla,  öğrencilerimizin sosyal gelişimlerine katkıda bulunurken farklı alanlarda bireysel yeteneklerini ve ilgilerini tanımalarına, kendilerini geliştirmelerine ve özgüven kazanmalarına da olanak sağlıyoruz. Ayrıca, farklı mekan tasarımıyla öğrencileri okumaya ve ders çalışmaya teşvik eden kütüphanemiz,  öğrencilerimizin kitaba daha rahat ulaşabilmeleri ve kitaplarla iç içe olabilmelerini sağlamaktadır” diye konuştu. 

Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, özgün eğitim, eğitim ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti