ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİK

Özel Hayat Hastanesi tarafından “Dünya Prematüre Günü” nedeniyle düzenlenen etkinliğe, Yenişehir Kaymakamı ve İnegöl Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu, prematüre doğumla hayata gözlerini açan çocuklar ve aileleri katıldı.

Yenişehir 22 Kasım 2019 10:28
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİK
-A +A


Belkız EFE / Özel Haber
 
Özel Hayat Hastanesi’nde doğumu gerçekleşen prematüre çocuklar, Dünya Prematüre Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Çeşitli yaşlardaki çocukların aileleriyle birlikte katıldığı etkinlikte; Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, Yenişehir Kaymakamı ve İnegöl Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu, hastane yöneticileri, doktorlar ve hemşireler katıldı.

35 prematüre doğum gerçekleşti

Mor renkle süslenen etkinlik salonunda misafirlere hitap eden Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, Özel Hayat Hastanesi bünyesinde 35 prematüre doğumun gerçekleştiğini söyledi.
Özel Hayat Hastanesi yeni doğan yoğun bakım ünitesinde güzel işler yapıldığını belirten Dr. Özkul, “Bu salonda çok  misafirler ağırladık ama hepsinden en kıymetlisi prematüre çocuklarmış. Bu çocuklarımızla karşılaşınca keyif aldım. Hayatın içerisinde çocuk sahibi olmak oldukça önem arz ediyor” dedi.
Erken doğumla dünyaya gözlerini açan çocukların mürüvvetlerini de görmenin de nasip olmasını dileyen Dr. Ahmet Özkul, “35 prematüre bebek dünyaya gelmiş hastanemizde, evlatlarımız burada. Bu bebeklerle birlikte böyle bir tören yaptık. Güzel ve bir o kadar da önemli bir birliktelik. İnşallah bu yavrularımızın mürüvvetlerini de görmek bizlere nasip olur. Bugün burada oluşan tablo hastanemiz adına da çok kıymetli bir tablo” diye konuştu.

Etkinliği düzenleyen Özel Hayat Hastanesi yetkililerine teşekkür eden Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ise “Hastaneye ziyaret vesileyle gelmiştim. Ama böyle bir etkinliğin düzenlendiğini duyunca aranızda olmak istedim. Şanslı anneler ve babalarsınız. Çünkü Allah, bu güzel evlatları sizlere bağışladı ve büyüttünüz. Prematüre bebekler çok zeki oluyorlar, biliyorsunuz. Hastanemiz en çok doğumun yapıldığı hastanelerimizden biri. Prematüre noktasında da farkındalık oluşturmuşlar, kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından günün anısına hazırlanan pasta, aileler ve törene katılanlar tarafından kesildi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti