ÖZEL ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Yenişehir Zihinsel ve Bedensen Engelliler Derneği ve Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin birlikte organize ettiği ‘Kışa Merhaba’ etkinliğinde engelli vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Yenişehir 3 Ocak 2020 10:52
ÖZEL ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
-A +A

Belkız EFE / Özel Haber

Yenişehir Zihinsel ve Bedensen Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak, bu tür etkinlikleri sık sık yaptıklarını belirterek, “Sürekli evlerinden çıkamayan engelli kardeşlerimizi ve onların ailelerini de düşünmek durumundayız. Bu nedenle bu tür etkinliklerle onları evlerinden çıkartıyoruz annelerinin de dinlenmelerin sağlıyoruz. Sürekli evde engelli evladı ile zaman geçiren annelerin psikolojik anlamda sıkıntıları oluyor. Bu tür etkinliklerin engellilerden çok aileleri için iyi oluyor” diye konuştu. 
 
Atakent Sitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür eden Harun Sak, “Öncelikle salonu bizlere ücret almadan tahsis eden İbrahim Söğüt olmak üzere katkı sunun bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Yaptığımız her etkinlikte bizlere destek oluyorlar. Allah onlardan razı olsun. Bu arada gecemize katılan tüm dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı geceye hazırlayan Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin değerli idareci ve öğretmenlerine sağ olsunlar” dedi. 
 
Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Çiğdem Yüksel’de, muhteşem bir geceye daha imza attıklarını belirterek, “Hem kışa merhaba hem de yeni yıl eğlencesi gibi oldu. Katılım iyi olunca coşkuda oldu. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz güzel gösteriler sundular. Yaptığımız çeşitli yarışmalarda birinci olan öğrencilerimize ilçe esnafımızın katkıları ile çeşitli hediyeler verdik. İlçemiz esnafına da teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimizi sık sık yapacağız. Derneğimiz ile birlikte yaptığımızda daha anlamlı oluyor” ifadelerini kullandı. 
 
Kurum olarak engelli bireyleri asla müşteri gibi görmediklerini de belirten Çiğdem Yüksel, “Bir aile gibiyiz. İşimizi sevgimizi katarak yapıyoruz. Hal böyle olunca da başarı kendiliğinden geliyor. Yeni yılda bütün halkımıza sağlıklı mutlu ve huzurlu günler diliyorum” açıklamalarını yaptı. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti