OTOFEST 2018 KAPILARINI AÇIYOR!

Bu yıl beşinci mezunlarını verecek olan ve otomotiv sektörünün nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Türkiye’nin ilk otomotiv lisesi Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (OİB MTAL), Gençlik Haftası’nda "3. OTOFEST ve Kariyer Günleri etkinliği çerçevesinde otomotiv sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getiriyor.

Eğitim 2 Mayıs 2018 12:57
OTOFEST 2018 KAPILARINI AÇIYOR!
-A +A

Nilüfer Görükle yerleşkesinde eğitim, öğretim yapan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alanında öncü bir organizasyonla göz dolduruyor. Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 3 Mayıs tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan OTOFEST-Otomotiv Lisesi Kariyer ve Tanıtım Günleri etkinliği başlıyor.Alanında öncü birçok kurum, kuruluş ile birlikte Otomotiv ana ve yan sanayisini kapsayan OTOFEST 2018e çok sayıda okul ve farklı kesimlerden misafir davet edildiğini ifade eden Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Bulut, eğitim alan öğrencileri sektörle, okulu yeni tercih edecek öğrencileri ise kariyerlerine dair hedeflerle buluşturduklarının altını çizdi.

Kuruluş amaçlarının otomotiv sanayinin en önemli ihtiyacı olan iyi yetişmiş nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak; olduğunu söyleyen Okul Müdürü Yunus Bulut, Bu yıl 5. mezunlarımızı vereceğiz. Geleneksel hale getirdiğimiz Meslek Lisesi düzeyinde  kariyer günleri; etkinliğimiz ile öğrencilerimiz eğitim aldıkları sektörle tanışacaklar. Bu sayede alan içi istihdamı sağlamanın yanında alan dışı istihdamın da önlenmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz şeklinde konuştu. İyi yetişmiş teknik elemana duyulan ihtiyacın her geçen gün arttığının altını çizen Bulut, Mesleki teknik eğitime dikkat çekmek ve okul sanayi işbirliğini geliştirmek adına önemli bir misyona sahip OTOFESTi ulusal ve uluslararası boyuta taşımanın planlarını da yapıyoruz. İnanıyoruz ki; bu etkinlik öğrencilerimiz için yeni ufuklar açarken, başka alanlar ve öğrenciler için de rol model olacaktırifadelerini kullandı.
Ayrıca ortaöğretim kurumları için tertipledikleri atölye etkinlikleriyle okulun tanıtımını yaptıklarının ifade eden Yunus Bulut, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bu yıl 3 Mayıs tarihinde üçüncüsünü düzenleyeceğimiz OTOFEST 2018 Otomotiv Lisesi Kariyer ve Tanıtım Günleri etkinliğimize bütün Bursalıları bekliyoruz dedi.

Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti