Osmangazi’ye modern pazar yerleri

Osmangazi Belediyesi’nin Panayır Mahallesi’nde inşa ettiği kapalı pazar yeri inşaatında son aşamaya gelindi.

Diğer İlçeler 22 Kasım 2018 19:07
Osmangazi’ye modern pazar yerleri
-A +A

Yol ve caddelerin kapatılması sebebiyle araç trafiğini aksatan dağınık pazar alanları Osmangazi’de tek tek tarihe karışıyor. İlçedeki birçok mahalleye modern pazar yeri kazandıran Osmangazi Belediyesi, alışverişe konfor getirecek kapalı pazar yerlerine bir yenisini daha ekliyor. Panayır Mahallesi Kapalı Pazar Yeri inşaatında çelik konstrüksiyon kolon ve kirişlerin montajı yapılıyor.
 
İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak her gün 80 farklı noktadaki şantiyede çalışmaların sürdüğüne dikkat çekerek, “Yeni ve modern Osmangazi’yi inşa etmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında pazar yerlerine cadde ve sokaklardan daha modern alanlara taşıyoruz. Vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda alışverişlerini yapmalarını sağlamak maksadıyla ilçemize yeni kapalı pazar yerleri kazandırıyoruz. Panayır Mahallesi’nde devam eden kapalı pazar yerindeki çalışmalarda sona gelindi. Çelik konstrüksiyon montaj çalışmaları yapılıyor. Vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın rahatça alışveriş yapabileceği modern pazar alanını inşallah ocak ayında hizmete açacağız” dedi.
 
Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Refik Aksu da ilçeye modern pazar alanları kazandırmasından dolayı Başkan Dündar’a teşekkür etti.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti