Orhangazi Ortaokulu’ndan anlamlı kermes

Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu Yenişehir’deki engelli ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına bir kermes düzenledi.

Yenişehir 13 Aralık 2019 09:48
Orhangazi Ortaokulu’ndan anlamlı kermes
-A +A

Ebru Ergül / Özel Haber 

Yenişehir Belediye Başkan Yardımcıları Kamuran Toraman, Sinan Yaşar, Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Şube Müdürleri, CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakar, okul müdürleri ve vatandaşların katıldığı kermeste konuşan Okul Müdürü Hüseyin Acet, artık geleneksel hale gelen kermesten elde edilecek olan gelirlerin engelli ve yardıma muhtaç öğrencilere verileceğini belirterek, “Okulumuz bünyesinde böyle bir gıda kermesi düzenledik. Derslerde bir aksama olmuyor. Normal eğitim devam ediyor ve öğrenciler annelerinin hazırladığı gıda ürünlerini teneffüslerde alabiliyorlar. Bütün velilerimiz ellerini taşın altına koydular ve gönüllü olarak gelip kermeste görev aldılar. Bütün velilerimize ve katılan konuklarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah güzel bir gelin elde edilir ve engelli ve yardıma muhtaç öğrencilerimize gerekli yardımı yapabiliriz” dedi. 
 
   Kermesin bir özelliğinin de yerli malı ürünler olduğunu belirten Acet, “Bir taşla iki kuş vurmuş olduk. Hem yerli malını kutladık hem de yararlı bir kermes yapmış olduk” diye konuştu. 
 
   Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’da, kermesin önemini belirterek, “Çok güzel bir amaç gözetilmiş. Özellikle engelli öğrenciler ile yardıma muhtaç öğrenciler için yapılan bu kermes bizi mutlu etti. Bu gün gördüğüm ortam son derece güzel. Velilerin okullarına sahip çıktığının göstergesi. Bunu sağlayan başta okul müdürümüz olmak üzere, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah arzuladıkları hedefe ulaşırlar” ifadelerini kullandı. 
 
Açılışa katılıp bol bol alış veriş yapan Belediye Başkan Vekilleri Kamuran Toraman ve Sinan Yaşar’da, böylesi anlamlı bir kermese katılıp katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Sonuçta ilçemizdeki engelli öğrenciler ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına yapılan bu kermese katılıp destek olmaktan dolayı mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti