Orhangazi Fetih Şenliği sona erdi

Orhangazi Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ve hafta boyunca bir çok etkinliği bünyesinde barındıran Fetih Şenlikleri ve Gazi Orhan Bey’i anma haftası etkinlikleri Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kapanış töreni ile tamamlandı.

Diğer İlçeler 7 Mayıs 2018 11:15
Orhangazi Fetih Şenliği sona erdi
-A +A

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede daha sonra sahneye Tarihi Mehteran ekibi, Kılıç Kalkan, Kafkas ve Bursa Keles yöresi halkoyunları ekipleri geldi. Ekiplerin birbirinden güzel gösterileri salonu dolduranlar tarafından büyük ilgi gördü. Programda daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Fetih Şenliklerinin bu yıl ikincisini düzenlediklerini belirterek, bundan önceki dönemlerde bu etkinlikler ve Fetih Şenlikleri neden düzenlenmemiş anlamak güç dedi. Çağlayan, Fethin 686.Yıldönümünde atalarımızı ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum diyerek, bizler geçmişimizi unutmadan, geçmişimizdeki büyük zaferleri ve destanları gelecek nesillere aktarmak, bu bilinci geleceğimiz olan çocuklarımıza miras bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.Daha sonra söz alan Bursa Büyükşehir Belediye başkan vekili Zehra Sönmez ise organizasyonu düzenleyen Orhangazi Belediyesi’ni kutladı. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ise programda yaptığı konuşmada Osmanlının en büyük özelliğinin tüm dünyaya adalet yayması olduğunu belirterek, bugün tüm dünyada kan ve gözyaşı var. Dünyanın her yerinde müslümanlar öldürülüyor, camiler bombalanıyor. Ama bizde başka dinlere ait hiç bir ibadethaneye bugüne kadar zarar verilmemiştir. Bu da bizim farkımız dedi. Programda daha sonra Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez’e fetih için hazırlatılan özel tablolardan hediye etti.
 


DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Programda daha sonra Orhangazi’nin Fethi’nin 686.Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Fotoğraf, Kompozisyon yarışmaları ile fetih şenlikleri içinde yapılan atletizm yarışmaları ile okullar arası bilgi yarışmasında dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri verildi.


 
TURGAY BAŞYAYLA KONSERİ İLE TAMAMLANDI

Fetih Şenlikleri kapanış programında daha sonra sahneye Türk Halk Müziğinin sevilen sesi ve Televizyon yapımcısı Turgay Başyayla geldi. Turgay Başyayla yaklaşık 2 saat kaldığı sahnede Türk Halk Müziğinden farklı yörelere ait eserleri seslendirdi. Geceye Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Bursa Büyükşehir Belediye başkan vekili Zehra Sönmez, AK Parti ilçe yöneticileri, Milletvekili aday adayları, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. 
Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, orhangazi, etkinlik ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti