ONLARA MİNNETTARIZ

Yenişehir 19 Kasım 2020 09:30
ONLARA MİNNETTARIZ
-A +A

ÖZEL HABER- BELKIZ EFE 
 
30 Ekim Cuma günü İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğünde depremin ardından bölgeye giden ANDA ekibi can kurtarmak için canla başla çalıştı. 
‘’Vefa’’ yı şiar edinmiş bir dernek olan ANDA Kardeşe Vefa Derneği insanlığa örnek oldu. ANDA Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir Temsilcisi Mehmet Sav, İzmir sonrası çevresinde kimseyi riske atmamak adına Covid-19 testi yaptırdı. Sonuçların negatif çıkması Yenişehir  ANDA Kardeşe Vefa Derneği gönüllülerini de sevindirdi.


 
"BİR CAN, BİR SES"
Yenişehir ANDA Temsilcisi Mehmet Sav; "İzmir'deki deprem sonrası Yenişehir ANDA ekibi olarak oradaydık. O acı tabloyu anlatmak mümkün değil. Boğazınızda bir düğüm, ama hep umutla çalışıyorsun. Bir can, bir ses arıyorsun. Bizler çalışan , üreten,  milletin duasını alan, koşulsuz şartsız hizmet eden bir dernek olacağız dedik. Çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. Ayda bebeğin 91.saatten sonra çıkması bütün ekipler için büyük bir sevinç oldu. Olası afetlerde biz  Yenişehir ANDA olarak her daim hazırız. AFAD'ın üzerimizde ki desteği de çok büyük. Allah
emek veren herkesten razı olsun" dedi. 


 
AFAD TÜM DESTEĞİ SAĞLADI
Mehmet Sav; " AFAD Koordinesinde Yenişehir olarak gönüllüyüz hepimiz. 2018'den beri Yenişehir'de grubumuz var İznik'te kayıp olma vakaları, Bilecik'te mahsur kalma olayları gibi olaylara gönüllü olarak katılıyoruz. Bunun eğitim desteğini AFAD veriyor. İzmir'de
biz daha çok enkaz çalışmalarına katıldık. AFAD belirli bir süre enkaz çalışmalarında tutup diğer arama kurtarma gruplarına yönlendirdi. İzmir'e ilk giden ekiplerden biriydik Yenişehir ANDA olarak. Enkaz altından 91 saat sonra kurtarılan Ayda bebek çıkartıldı. Sabah saatlerinde farklı bir enkaz alanına gidip çalışma gerçekleştirdik. Ayda bebekte gece çalıştığımız enkazdan çıkartıldı. ANDA Yenişehir grubumuzdaki Melih arkadaşımız oradaydı o sırada. Çok başka bir duygu. Doğada kaybolma, dağda mahsur kalma, seller vb. bütün doğal afetlerde müdahale ediyor bu işi gönüllü olarak yapmaktan gurur duyuyoruz." 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti