ÖĞRETMENLERE SEMİNER

Yenişehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ara tatil nedeniyle okul müdürleri ve öğretmenlere yönelik ‘Eğitim ve Okulu Yeniden Anlamlandırmak, Sınıf Yönetimi ve Liderlik’ konulu bir seminer düzenlediler.

Yenişehir 20 Kasım 2019 09:51
ÖĞRETMENLERE SEMİNER
-A +A

Belkız EFE/ Özel Haber
 

 
Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere konuşmacı olarak U.Ü. Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Selahattin Turan katıldı. Seminer öncesi konuşan Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, ara tatili en güzel şekilde değerlendirmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Bu seminerde bu etkinliklerin bir parçası. Seminerin düzenlenmesinde bizlere her türle desteği veren Kaymakamımız Suat Seyitoğluna, seminere katılarak bizleri bilgilendiren değerli hocamız U.Ü. Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Selahattin Turan’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. 
 
 Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da, 1 haftalık ara tatili çok iyi değerlendirmek gerektiğini belirterek, “Bunun için sizlere çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu günkü seminer bunun bir parçası. Çok değerli bir bilim insanını burada getirdik. Kendisine teşekkür ediyor ve istifade etmenizi diliyorum” diye konuştu. 
 
U.Ü. Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Selahattin Turan’da artık çağın değiştiğini belirterek, “Bizler de sizler de bu değişime ayak uydurmalıyız. Klasik eğitim modeli artık işlevini yitirdi. Türkiye’de yaz tatili Cumhuriyetin ilk yıllarından kalma bir tatil. O zaman Türkiye bir tarım ülkesi olduğu için yaz tatili bu kadar uzun tutulmuş. Ancak artık değişti her şey. 30-40 tane kitabım var kimse okumuyor. Ama bir twett atıyorum bir milyondan fazla insan okuyor. Türkiye’nin öncelikli konusu eğitim olmalıdır. Bu nedenle öğretmek eğitmek çok önemli. Okul idaresinin tek görevi öğretmene destek olmak, öğretmenin tek görevi de öğrenciye destek olmaktır. Artık öğrenci profili de çok değişti. Yeni nesil farklı. Çocuğa neden ödevini yapmıyorsun diyorum. Çocuk ‘Canım hocam sıkmayın canınızı takılmayın böyle şeylere’ diyor. Klasik anlatma modelinde çocuk not almıyor. Bu nedenle görsen anlatım çok önemli. Çocuklar artık teknolojiyi kullanmayı çok iyi biliyor. Artık günümüzde okumuş okumamış her kes her şeyi biliyor. Şunu kesinlikle unutmayın ki veliyi eğitmeden çocuğu eğitemezsiniz” açıklamalarını yaptı. Seminerin sonunda Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, U.Ü. Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Selahattin Turan’ a çiçek taktim etti. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Ahmet Ataç

21:04 21 Kasım 2019

Çok güzel bir konferanstı. Teşekkürler.
1000
Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Başkanımız Aydın, mehter takımını ziyaret etti

Başkanımız Aydın, mehter…

10:55 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse;   “AKBIYIKLILAR ÜVEY DEĞİLDİR”

CHP Yenişehir İlçe Başkanı…

10:53 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
Sıkıntı düğün salonlarında değil, mahalle aralarında

Sıkıntı düğün salonlarında…

10:52 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
ÇEVRE YOLUNA ONARIM

ÇEVRE YOLUNA ONARIM

12:14 - 10 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilal Kuyumculuk hizmete açıldı

Bilal Kuyumculuk hizmete…

12:15 - 9 Temmuz 2020
Yenişehir
Cumhuriyet Savcılarına veda yemeği

Cumhuriyet Savcılarına veda…

11:32 - 9 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti