Öğretmene sahip çıktılar

Yenişehir Orhaniye Köyü Gazi Müstecip Onbaşı İlkokulunda bir veli ile tartışan Fatma Sibel Genç Sav için Türk Eğitim Sen 2 Nolu Bursa Şube Başkanı Fatih Gümüş ve Yenişehir Temsilcisi Selahattin Gürses okula gelerek bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Yenişehir 14 Mayıs 2018 16:53
Öğretmene sahip çıktılar
-A +A

Sendika temsilcilerin yaptığı yazılı açıklama da şu görüşlere yer verildi;

‘OKULLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ YOK. YİNE ÖĞRETMENE SALDIRI, YİNE VELİ ŞİDDETİ!

11 Mayıs Cuma günü Yenişehir Orhaniye Gazi Müstecip Onbaşı İlkokulu öğretmenimiz Fatma Sibel Genç Sav Okul içerisinde bir veli tarafından önce hakarete sonra da fiili saldırıya uğramıştır.ÖĞRETMENE SALDIRI, GELECEĞE SALDIRIDIR!

Bir öğretmenimize yönelik bu saldırı aslında bütün eğitim camiamıza bilime ve geleceğe yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı kamu görevlilerinin sistemli bir şekilde itibarsızlaştırma çalışmalarının bir sonucudur. Bütün yetkilileri artık daha ciddi tedbir alma konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz.
 
 Son yıllarda üzülerek şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artık sıradanlaşmış üçüncü sayfa haberleri arasına girmiş durumdadır. Neredeyse gün geçmiyor ki, öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan bir öğretmen haberiyle karşılaşmayalım. Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir. Şiddet vakaları konusunda önleyici ve caydırıcı tedbirleri hayata geçirecek mevzuat düzenlemeleri zaman kaybedilmeksizin hayata geçirilmelidir. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin etkin hale getirilmesi, disiplin yönetmeliklerinin yetersizliklerinin giderilmesi, okullarda güvenlik önlemlerinin alınması vs. gibi düzenlemelerin yanı sıra hepsinden öncelikli olarak öğretmenlerin itibarının artırılmasına yönelik tedbirlerin alınması kaçınılmazdır. Öğretmene verilen değer hususunda öğrenci ve ailelerin bilinçlendirilmesi, öğretmene şiddet vakalarının önünün alınması anlamında gözden kaçırılmaması gereken hususların başında gelmelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur’ 

Kaynak : Mustafa SÖNMEZ/YENİŞEHİR

Anahtar Kelimeler : bursa, yenişehir, öğretmen ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti