Öğrencilerin projeleri ilgi çekti

Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafından Öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları TUBİTAK 4006 bilim Fuarı bu sene de renkli geçti.

Yenişehir 8 Kasım 2019 11:38
Öğrencilerin projeleri ilgi çekti
-A +A


BELKIZ EFE /ÖZEL HABER

 Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi 'TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' sergisi açıldı. Sergide ilginç 30 proje büyük ilgi gördü. Sergi açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

   Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi "TÜBİTAK'ın destekleriyle düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bilim fuarı öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetiştirmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim Fuarları gençlerin bilimlerin önemini kavramasını sağlarken birçok teorik bilginin gerçekte nasıl işlediğini görmelerinde faydalı olur. Gençlerin hayal gücünü harekete geçiren bilim fuarları eğitim kurumlarının desteğiyle gençlerin zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunur. Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak bizim de öncelikli hedefimiz öğrencilerimizin ezbere bilgilerle değil; yaparak, yaşayarak öğrenmelerini ve onların içinde bulunduğumuz aydınlanma çağına katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda fuarımızda 30 proje vardır. " dedi.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve davetliler sergi açılış kurdelesini kesti. Daha sonra misafirler sergide bulunan 30 projeyi tek tek gezdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti