ÖĞRENCİLERE ÖDÜL GEZİSİ

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında “Sıfır Atık Projesi ve Yenişehir için Topluyorum” projesi kapsamında, kişi başına atık toplamada Bursa ikincisi olan Yenişehir, proje ödülleri arasında yer alan okul gezileri gerçekleştirildi.

Yenişehir 5 Aralık 2019 10:01
ÖĞRENCİLERE ÖDÜL GEZİSİ
-A +A

Belediyenin araç tahsisinde bulunduğu Sıfır Atık Projesi ödül gezileriyle ilgili olarak konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan Sıfır Atık Projesi ile ilçemizde bulunan okullarda öğrenim gören öğrenciler ülkemize ve geleceğimize önemli bir katma değer sağlamışlardır. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın bu projede gösterdikleri başarı, ilçemizi Bursa’da ikinci sıraya getirmiş ve geri kazanım bilincinin oluşmasına büyük katkı sağlamıştır. Bu projeye katkı sağlayan okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu. 
Sıfır Atık Projesi ve Yenişehir için Topluyorum Projesi kapsamında dereceye giren Akçeşme İlkokulu, TOKİ Orhangazi Ortaokulu ve Yolören İlkokulu öğrencilerinden oluşan 140 öğrenci, İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ettiler. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Yenişehir’in çehresi değişiyor

Yenişehir’in çehresi değişiyor

09:49 - 30 Temmuz 2020
Yenişehir
BAŞKAN AYDIN ZORU BAŞARDI

BAŞKAN AYDIN ZORU BAŞARDI

10:40 - 29 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilgit’ten esnafa müjde

Bilgit’ten esnafa müjde

10:52 - 27 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir’de intihar!

Yenişehir’de intihar!

10:32 - 27 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti