Öğrencilere diş sağlığı semineri

Minik öğrencilere, yaklaşan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında uygulamalı olarak seminer düzenlendi.

Sağlık 15 Kasım 2018 10:26
Öğrencilere diş sağlığı semineri
-A +A

 “Sağlıklı Dişler ile Geleceğe Güvenle Gülümse” sloganıyla diş sağlığı ve ağız bakımı konusunda miniklere doğru tutum ve davranışın kazandırılmasına yardımcı olmak, diş hekimi korkusunun aslında ne kadar gereksiz bir tutum olduğunu anlatmak amacıyla Özel Esteticare Tıp Merkezi tarafından seminer düzenlendi.

Çakmak Koleji ana sınıfları ve 1. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerde minik öğrencilere diş sağlığının önemi ilk olarak çizgi filmle aktarıldı.

Daha sonra Diş Hekimi Şiar Atmaca tarafından diş sağlığı ve temizliğinin ince ayrıntıları uygulamalı olarak çocuklara tek tek aktarıldı. Diş hekiminin anlattıklarını can kulağı ile dinleyen öğrenciler, Banat tarafından hediye edilen diş fırçaları için yetkililere teşekkür etti.


Çocukların 1 yaşından itibaren diş sağlığına ve temizliğine dikkat etmeleri gerektiğini belirten Atmaca, “Aileler çocuklarına diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmeli. Günde iki defa dişlerin yaklaşık 2 dakika süresince fırçalanması çok önemli. 6 ayda bir yapılacak diş kontrolüyle miniklerin diş doktorlarından korkmamaları sağlanmalı. Çocukların bu alışkanlıklarını sürekli hale getirmeleri onların diş sağlığına göstereceği önemi sağlayacaktır” dedi.


Çakmak Koleji öğretmenleri ise, her fırsatta öğrencilere diş sağlığını aktardıklarını ve alışkanlık kazanmaları için düzenlenen seminerlere katılım sağladıklarını söyledi.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti