Öğrencilerden farkındalık yürüyüşü

Yenişehir Aydoğdubey İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri Ömer Mollaömeroğlu ile birlikte engelli bireylere ve yaşadıkları problemlere dikkat çekmek için farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Yenişehir 11 Kasım 2019 09:28
Öğrencilerden farkındalık yürüyüşü
-A +A

Belkız EFE / Özel Haber
 
Aydoğdubey İlkokulu Müdürü İsmail Güzel, böyle güzel bir etkinliği düzenlediği için Ömer Mollaömeroğlu ve öğrencilerine teşekkür ederek, “Çocuklar bir saatliğine engelli oldular, onların ne hissettiklerini yaşayarak anlamaya çalıştılar. Aydoğdubey İlkokulundan Saat Kulesine kadar tekerlekli sandalyeyi bir engelli gibi götürdüler. Ellerindeki afişlerle engelli bireylerin ne zorluklar yaşadığını anlatmaya çalıştılar.  Onların tek engellerinin yürüyememek olmadığı kaldırımların işgal edilmiş olması, kaldırımlara, engellilere ayrılan bölümlere,  yaya geçitlerine araçların park etmiş olması, bankamatiklerin engellilerin kullanımına uygun olmaması vb. problemler yaşandığına dikkat çektiler. Gerçekten güzel ve anlamlı bir etkinlik oldu. Emeği geçen öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 
 
 Sınıf öğretmeni Ömer Mollaömeroğlu’da, “Engellilerin sorunları ile ilgili dersler yapıyoruz. Ancak anlatmakla yaşamanın farkını bildiğimiz için böyle bir uygulama yaptık. Etkinliğe katılan öğrencilerimiz bundan sonra engelli bireylerimizin neler çektiğini, ne sıkıntılarla mücadele ettiğini, neden evlerinden çıkamadıklarını yaşayarak anladılar. Ömür boyu da bu bilinci taşıyacaklardır. Bu tür etkinliklerimizi yaşayarak öğretmene devam edeceğiz” dedi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti