Öğrencilerden anlamlı bağış

Geçtiğimiz günlerde yapılan TOKİ Orhangazi Orta Okulu kermesinde elde edilen gelirle Yenişehir Zihinsel ve Bedense Engelliler Derneğine 6 adet tekerlekli sandalye bağışında bulunuldu.

Yenişehir 30 Aralık 2019 09:51
Öğrencilerden anlamlı bağış
-A +A

Ebru ERGÜL / Özel Haber
 
Okul Müdürü Hüseyin Acet, okulda her yıl çeşitli amaçlar için yerli malı haftası nedeniyle kermes düzenlediklerini belirterek, “Bu yılda kermesten elde ettiğimiz gelirle yardıma muhtaç öğrencilerimize destek olmak ve Yenişehir’de engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye desteği sağlamaktı. Elde ettiğimiz gelirle 6 adet tekerlekli sandalye alarak Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneğimize bağışladık. Bu gün siz değerli öğrenci ve velilerimizin katkıları ile aldığımız bu tekerlekli sandalyeleri dernek başkanı Harun Sak’a takdim ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak’da, yapılan yardımın çok anlamlı olduğunu belirterek, “Belki sağlıklı bireyler için bu tekerlekli sandalyenin hiçbir önemi yok. Ancak engelli olan yürüyemeyen birisi için bunun önemi ve anlamı çok büyük. Bu nedenle bu kermesi düzenleyen, maddi ve manevi katkı sunan herkes çok anlamlı bir iş yaptı. 6 engelli vatandaşımıza ayak oldunuz, el oldunuz. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu tür güzel çalışmalar örnek olması açısından da çok önemli. Maddi değeri çok büyük olmasa da manevi anlamda ne kadar önemli olduğunu bu sandalyeyi kullanan insanlar çok iyi biliyor. Ben deneğim adına ve tüm engelli bireylerimiz adına başta okul müdürümüz olmak üzere, tüm öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve tüm TOKİ Orhangazi Okulu camiasına yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti