Öğrenciler konferans salonuna kavuştu

Yenişehirli işadamı Caner Kerman tarafından yenilenen 162 kişilik Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen Mustafa Kerman Konferans Salonu’nun açılışı yapıldı.

Yenişehir 18 Ocak 2020 14:04
Öğrenciler konferans salonuna kavuştu
-A +A

Mustafa EFE / Özel Haber

Yenişehirli genç işadamlarından Caner Kerman’ın destekleriyle yenilenen ve merhum öğretmen Mustafa Kerman’ın adı verilen konferans salonu açılışına, İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Kadri Bahtiyar, Belediye Başkan Vekili Mesut Bedel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe protokolü, siyasi parti başkan ve yöneticileri, Yenişehir Demirciler ve Madeni İşler Sanatkârları Odası Başkanı Yusuf Süer, okul müdürleri, basın mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  Konferans Salonun açılışında konuşan Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Şahin, “Eğitim öğretimin anlam kazanabilmesi için teorik eğitimin pratik eğitimle desteklenmesi eğitimin olmazsa olmazıdır. Pratik eğitimin mutfağında yer alan esnaf, sanayici ve işadamları ile sıkı bir ilişki içerisinde olmak gerekiyor. Onların bilgi birikimi ve tecrübelerinden istifade etmek büyük önem arz ediyor. Bu işbirliği sayesinde,  aslen Yenişehirli Sayın Caner Kerman ile tanıştık ve neticesinde bu güzel salonun yapılmasına vesile oldu. Konukların ve öğrencilerin daha ferah mekânlarda bir araya getirmek, daha nezih ortamlarda ağırlamak amacıyla, mevcut salonu yenileyen  Caner Kerman’a, Demirciler Odası Başkanı Sayın Yusuf Süer ve emeği geçen tüm hayırseverlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.Okul Müdürü Mehmet Şahin, yapacaklarının daha çok olduğunu, atıl durumdaki Eski Motor Atölye binasının spor salonuna dönüştürülmesi için çalışmalara başlandığını ve yarısının tamamlandığını, salonun tamamlanması ile birlikte öğrencilerin güreş, voleybol, basketbol ve masa tenisi branşları olmak üzere birçok alanda yaz kış sıcak ve soğuktan etkilenmeden sportif faaliyetlerde bulunacağını ayrıca, sanayi esnafının da bu ortamlardan rahatlıkla faydalanacağını ifade ederek hayırsever esnafın katkıda bulunmasının kendilerini memnun edeceğini ifade etti.
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” sözünü düstur edinerek her bir öğrencinin en az bir Spor Dalında kendisini göstermesi en büyük arzuları olduğunu söyledi.Konferans salonunun açılışında konuşan Caner Kerman “Geleceğini yetiştirmeyen toplumların yok olmaya mahkumdur, geleceğimizin teminatı olan bu gençlere çok büyük görevler düşüyor. Gençlerin kendileri için motivasyon kazanmaları gerekmektedir. Gençlerimizin yetişmesinde bizlerinde katkısı olması amacıyla bu salonun yenilenmesini üstlendik. Yenilediğimiz konferans salonuna Emekli Öğretmen Merhum Mustafa Kerman’ın adının verilmesi ailemizi çok mutlu etti” diye konuştu.Açılışta konuşan Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu “Bu güzel eserin kazandırılmasında en büyük katkıyı sunan İşadamı Sayın Caner Kerman’a teşekkür ederiz. Öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında büyük katkılar sağlayacak olan konferans salonu ve yapımına başlanan spor salonunun okullar bölgesinde kapalı salon ihtiyacı da karşılanacak. Katkı sağlayan tüm esnafa ve Okul Müdürü Mehmet Şahin teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Programda Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Bedel, Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen Mustafa Kerman Konferans Salonu açılışında, eğitim alanında ilçemize yaptığı bu önemli katkı için Yenişehirli Genç ve Hayırsever İşadamı Caner Kerman’a şükranlarını sundu. Protokol üyeleri eşliğinde gerçekleştirilen Konferans Salonunu açılış töreninin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. Açılış sonrası 1000 Kişilik lokma ikramında bulunuldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Kaymakam Seyitoğlu’na,İznik Kaymakamı Recai Karal’dan ziyaret

Kaymakam Seyitoğlu’na,İznik…

10:54 - 19 Eylül 2020
Yenişehir
Yenişehir İHH'dan;  Mülteci Kamplarına Yardım Tırı

Yenişehir İHH'dan; Mülteci…

09:21 - 18 Eylül 2020
Yenişehir
Vekil Işık’tan ziyaret

Vekil Işık’tan ziyaret

09:18 - 18 Eylül 2020
Yenişehir
YENİŞEHİR VE EĞİTİM

YENİŞEHİR VE EĞİTİM

09:20 - 17 Eylül 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti