ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları TÜBİTAK 4006 bilim Fuarı bu sene de renkli geçti.

Yenişehir 15 Kasım 2019 09:45
ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
-A +A

 Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' sergisi açıldı. Sergide ilginç 21 proje büyük ilgi gördü.  Sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Şube Müdürleriilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Kamalı yaptığı konuşmada "TÜBİTAK'ın destekleriyle düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bilim fuarı öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetiştirmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim Fuarları gençlerin bilimlerin önemini kavramasını sağlarken birçok teorik bilginin gerçekte nasıl işlediğini görmelerinde faydalı olur. Gençlerin hayal gücünü harekete geçiren bilim fuarları eğitim kurumlarının desteğiyle gençlerin zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunur. Yenişehir Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bizim de öncelikli hedefimiz öğrencilerimizin ezbere bilgilerle değil; yaparak, yaşayarak öğrenmelerini ve onların içinde bulunduğumuz aydınlanma çağına katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda fuarımızda 21 proje vardır. Projelerimizde okulumuzda bulunan Çocuk gelişimi ve eğitimi, Güzellik ve saç bakımı ile yiyecek içecek hizmetleri alanlarının dışında diğer derslerinde projeleri yer alıyor" dedi. 

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’da yaptığı açıklamada, “Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında birbirinden değerli stantları ziyaret ederek öğrencilerimizden üretmiş oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini görmek bizleri mutlu ediyor. Bu projeleri gördükten sonra gelecek adına umutlanıyoruz” diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Şube Müdürleri ve davetliler sergi açılış kurdelesini kesti. Daha sonra misafirler sergide bulunan 21 projeyi tek tek gezdi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti