Öğrenciler Can Dostları besledi

Yenişehir Özel Efsane Koleji öğrencileri harçlıklarından arttırdıkları paralarla sokak hayvanlarına mama aldılar.

Yenişehir 13 Kasım 2019 09:42
Öğrenciler Can Dostları besledi
-A +A

Ebru Ergül / Özel Haber
 
Yenişehir Özel Efsane Koleji öğrencileri, sokak hayvanları için başlattıkları proje ile harçlıklarından arttırdıkları paralarla kediler ve köpekler için mama aldılar. Okul çevresindeki hayvanları besleyen öğrenciler, sevgi ve yardım kavramlarının önemlerini uygulamalı olarak kavrayarak çevrelerine örnek insan tipi oldular. 
Yenişehir Özel Efsane Koleji 7.sınıf  öğrencileri, Türkçe Öğretmenleri Neşegül Akgümüş Saka, Sefa Yetim ve Matematik Öğretmenleri Hakkı Saka rehberliğinde yürüttükleri "Her İnsanın Bir Dosta, Her Dostun Bir Yemeğe İhtiyacı Vardır" projeleriyle  sokak hayvanlarına karşı farkındalık oluşturdu.
 
   Okul Müdürü Yakup Nuri Ülker, öğretmenlerden böyle bir talep gelince mutlu olduklarını belirterek, “Eğitim sadece okulda ders işlemek değildir. Biz kurum olarak böyle düşünüyoruz. Elbette dersler önemli. Ancak öğrencilerimiz eğitimin yanında kariyer kazanmanın yanında böylesi insani değerleri de öğrenmeliler. Bu nedenle bu tür projeleri önemsiyoruz. Bu güzel etkinliği düşünüp hayata geçiren bütün öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Günümüzde aynı dünyayı ve aynı çevreyi paylaştığımız sokak hayvanlarına da sevgi ve şefkat göstermemiz gerekiyor. Öğrencilerimiz bunu yaşayarak öğrenmiş oldular. Harçlıklarından biriktirdikleri paralarla mama alıp sokak hayvanlarına dağıttılar” dedi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti